• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DR4024 - dekoder serwa modelarskiego

Reakcje
2 0 0
#1
Dekoder DR4024 Digikeijs jest może będzie rozwiązaniem moich problemów.
Czy, któryś z Kolegów posiada taki dekoder i mógłby się podzielić wiedzą jak to urządzenie działa?
Interesuje mnie czy po załączeniu napięcia (po raz pierwszy) na dekoder serwo ma takie "kopnięcie" Przy moich aktualnie używanych dekoderach, dzieje się to za każdym razem. Ruch dźwigni serwa jest różny raz mniejszy raz większy. Przy sterowaniu semaforem kształtowym skutki czasami są groźne, przy rozjazdach praktycznie nic się nie dzieje. Usiłowałem podpinać kondensatory na wyjściu do serwa, różnych wartości; podwieszam ciężarki z ołowiu. Efektów zadowalających nie ma.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#7
Mam MG80S, analogowe tyle, że metalowe zębatki,.
nie szarpią albo szarpią - to zależy od... tego jakie podłączyłem Arduino i jak je zasilam.
warianty są takie, do wyboru.
Arduino #1
Arduino #2 kupione jakoś później
zasilanie przez VIN
zasilanie przez gniazdo USB
zarówno TG9 jak i MG90S szarpały... albo nie... zależnie od permutacji ;).


Natomiast kolega ma pod stacją z 11 TG9 i nie szarpia wcale, ale sterowane są Octopousem z TamValley.com
 
OP
OP
W
Reakcje
2 0 0
#8
....
Arduino #1
Arduino #2 kupione jakoś później
zasilanie przez VIN
zasilanie przez gniazdo USB ....
Może daj jakiś schemat tych połączeń. Czy arduino steruje bezpośrednio MG80S, czy jest jeszcze dekoder?
Z arduino nie miałem do czynienia i nie za bardzo wiem co to jest.
Natomiast kolega ma pod stacją z 11 TG9 i nie szarpia wcale, ale sterowane są Octopousem z TamValley.com
Popatrzyłem na tego Octopusa III, ale tam jeszcze jest coś potrzebne, Octodecoder DCC-on.
Nie wiem czy to ogarnę.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#9
Nie za bardzo jest co pokazywać, to inna idea niż ten wątek *)
Płytka PCB z podłączonym Arduino Nano i kilkoma potencjometrami do ustalania zakresu pracy 2 serw.
Serwa sterowane są sygnałami z Arduino, na zasadzie "Naciśnij guzik a serwo wykona ustalony potencjometrami ruch)

www.youtube.com/watch?v=QFlgci_Mb0U (filmik z testów)

* - nie poznałem tajników podłączenia tej płytki do DCC
 
OP
OP
W
Reakcje
2 0 0
#10
To wszystko ja mam do ustawienia w w moim serwie. Najbardziej wkurza mnie to początkowe "kopnięcie". Może zrobię rozruch trójkąt - gwiazda, tylko, że napięciem. ;-)
Dzięki Misiek.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 2
DCC 1
DCC 10
DCC 13

Podobne wątki