• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

dostępność funkcji dźwiękowych lokomotywy w z21

Reakcje
6 0 0
#1
Ostatnio zakupiłem lokomotywę Trixa Br225. I tu mam pytanie czy wszystkie dostępne funkcje dźwiękowe podane w instrukcji od F0 do F15 będą mi działać w sterowaniu na z21? Czy jest gdzieś ogólne tłumaczenie takich funkcji dla lokomotyw bo niektórych za pomocą słownika nie idzie przetłumaczyć na nasz język , jak np szmer silnika?
br225 dcc.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#2
Na z21 się nie znam, ale opis funkcji mogę podać. Naprawdę, żeby z dwóch najważniejszych języków nie można było zrozumieć, o co chodzi... I skąd ten "szmer silnika"? W kolejności jak w tabeli:

Światłą czołowe (zależne od kierunku)
Dźwięk: syrena
Dźwięk: odgłos pracy (jazdy)
Oświetlenie kabin maszynisty
Sterowanie bezpośrednie (ABV) - nie wiem, o co chodzi
Dźwięk: wyłączenie zgrzytu hamulców
Górne światło czołowe, kabina 2
Dźwięk: syrena, niski ton
Górne światło czołowe, kabina 1
Dźwięk: radiotelefon w kabinie
Dźwięk: sprężarka
Dźwięk: gwizdek konduktora
Wyciszanie i wzmacnianie dźwięku (fader)
 
OP
OP
kecyrf
Reakcje
6 0 0
#4
Dziękuję koledzy za pomoc. Co do tego ABV to już wyjaśnia mi dlaczego lokomotywa raz startowała szybko, a raz jak "żółw ociężale".
 

Podobne wątki