• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Domowa bocznica

Per Bulwers

Nowy użytkownik
MSMK
Reakcje
14 0 0
#1
Witam wszystkich,

po wielu latach zastanawiam się nad powrotem do kolejowego modelarstwa.

Z racji mieszkania w bloku stwierdziłem, że najlepszą opcją będzie kawałek bocznicy kolejowej umożliwiający manewrowanie. W założeniu całość ma mieć długość około 2 metrów, i umożliwiać schowanie do szafy.

Tak wygląda plan jaki na razie mam, prośba o sugestie co można zmienić na lepsze :)
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.368 463 29
#6
A gdzie to ma połączenie z siecią kolejową? Rozumiem, że to środkowy tor z prawej strony? Na bocznicy zwykle nie ma nastawni - chyba, że "bocznica" to wielka stacja zakładowa, ale to na taką nie wygląda.
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
278 8 1
#8
Ja chciałem spytać czy ktoś wie jak autor załączonego tu filmu zrobił tą "grę" a w szczególności takie pikogramy z wagonami. Jesr na to jakiś gotowy program - szablon czy to ręczna praca grafika -video?
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
402 8 0
#9
W domyśle kolega wybrał skalę H0, a czy nie lepiej zbudować torta w mniejszej skali, TT, N. Akurat w tt tabor polski jest, wielkoseryjny i z manufaktur. Na długości 2 m w tt można już pokusić się o niewielką stację z bocznicami.
Pozdrawiam z mojego ttetkowa o długości 85 cm i szerokości 70 cm:)
IMG_20200726_080858_copy_3456x1728.jpg
 
OP
OP
Per Bulwers

Per Bulwers

Nowy użytkownik
MSMK
Reakcje
14 0 0
#10
Ponieważ chciałbym oprzeć makietę na skrzynkach, umożliwiających przyłączenie do makiety modułowej w przyszłości, mam pytanie odnośnie rozjazdów. Zdecydowałem się użyć torów Tillig Elite. Z racji, że jest to bocznica, to czy dopuszczalne jest użycie rozjazdów Tilliga EW3 9 stopni? Czy skład połączony krótkimi sprzęgami oczkowymi Roco pokona taki rozjazd bez wykolejenia się? Czy może konieczne jest użycie rozjazdów o mniejszym kącie, jak Tillig EW6 lub EW5?
 

Podobne wątki