• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Domek z tarasem

Reakcje
9 0 0
#1
Witam,
Chciałbym zaprezentować model który udało mi się ostatnio zaprojektować i wykonać na podstawie projektu architektonicznego znalezionego w necie. Całość wykonano z laserowo ciętego kartonu i była malowana aerografem. Model nie był w żaden sposób zabezpieczany przed wilgocią ani kryty lakierem. Jest kilka błędów wykonania trochę zmian też było w projekcie. Zrezygnowałem z oświetlenia.

Zanim zaprezentuję całość chciałbym pokazać zamysł konstrukcji.

Model jest jak Shrek, czyli ma warstwy:) Pierwsza jest konstrukcyjna, umożliwiająca złożenie. Dopiero później oklejane jest zewnętrznymi warstwami cienkiego pomalowanego kartonu.
Dzięki temu pomiędzy nimi można pomalować ścianę na czarny kolor (przystosowanie do oświetlenia).
Okna podklejane są od środka przed sklejeniem warstwy konstrukcyjnej.

IMG_9857.jpg


Zdecydowałem się żeby zrezygnować z szyb, co jak się później okazało było błędem.
Brak w modelu dachówek, zdecydowałem się na grawerowanie, co ratuje trochę sytuacje.

Tyle przydługich wstępów, model:
IMG_0080.jpg


IMG_0074.jpg

IMG_0076.jpg


IMG_0079.jpg


Największym błędem jest wykonanie i kolor schodków (zabrakło farby i cierpliwości).
Deski trzymające dach też są za rzadko rozmieszczone.

Ogólnie tyle. W ostrym porannym słońcu (z susząca się bielizna:) tak się prezentuje, pewnie można było lepiej.

Jakby ktoś był zainteresowany i chciał spróbować to model do sklejania byłby dostępny za około 2 tygodnie. W tym czasie mam nadzieje że udało by się wprowadzić drobne korekty, opracować instrukcje i odebrać arkusze. Szczegóły na PW.

Pozdrawiam
Artur
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#2
Zdecydowałem się żeby zrezygnować z szyb, co jak się później okazało było błędem.
Brak w modelu dachówek, zdecydowałem się na grawerowanie, co ratuje trochę sytuacje.

Deski trzymające dach też są za rzadko rozmieszczone.
Deski o których piszesz to krokwie.

https://kb.pl/porady/etapy-budowy-dachu-w-domku-jednorodzinnym/

Dwa pierwsze zdania służą za cały komentarz i ocenę,
Rozmach i para w gwizdek.
Jak dla mnie zbyt cukierkowaty, zbyt współczesny.
 
OP
OP
arturhej
Reakcje
9 0 0
#3
Deski o których piszesz to krokwie.
Tak... brak znajomości podstawowych pojęć daje do myślenia o warsztacie:)
Można w modelu odtworzyć każdy szczegół budynku, tyle że nic z tego nie widać. Dlatego stosuje uproszczenia które ułatwiają klejenie.
Co do samego wyglądu trudno z opinią się nie zgodzić. Pewnie dom jako element makiety nie bardzo by pasował, niemniej klejenie i końcowy efekt mnie satysfakcjonowal.
Dzięki za opinie. Pozdrawiam
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#4
Kolego jaka tam opinia, to luźne spostrzeżenia, wymień dachówkę, usuń wadę 98% modeli czyli widoczne łączenie ścian,okna z szybami, zrób coś z kominem, bo wygląda dziwnie, nie widziałem tarasu który nie ma wyjścia na ogród i kilka drobiazgów, a na każdej współczesnej makiecie, bo takie też ludzi budują, dom będzie ozdobą.

Uproszczenia tak, nieznajomość terminologi zdecydowanie nie, jak do mnie przychodzi gość i prosi żeby mu dorobić "taki dynks" to go proszę żeby się rozejrzał za drzwiami czy go tam nie ma.
 
OP
OP
arturhej
Reakcje
9 0 0
#5
Nie ma co tłumaczyć się inna branżą, obciążeniem czasowym że względu na rodzinę czy brakiem czasu na teoretyczna wiedzę...
Fajnie ze w ogole wiadomo było o jakie elementy chodzi:)
Będę miał na uwadze uwagi w przyszłych projektach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 4
Budownictwo i pozostała infrastruktura 11

Podobne wątki