• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Dolnośląskie klimaty

Qcyk

Użytkownik
Reakcje
69 0 0
Trzecia obrotnica w Jeleniej Górze istnieje po stronie magazynu towarowego. Wydaje się taka sama jak obrotnica na szopie.
Na planie stacji z 1929 roku przez tą obrotnicę odbywał się wjazd na bocznicę huty szkła (na wprost) oraz na jakąś inną bocznię, prawdopodobnie związaną z paliwami.
Tutaj zdjęcie tego zapomnianego urządzenia z roku 2011:
obrJG.jpg
 
OP
OP
teigrekty2

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
Trzecia obrotnica w Jeleniej Górze istnieje po stronie magazynu towarowego. Wydaje się taka sama jak obrotnica na szopie.
Na planie stacji z 1929 roku przez tą obrotnicę odbywał się wjazd na bocznicę huty szkła (na wprost) oraz na jakąś inną bocznię, prawdopodobnie związaną z paliwami.
Tutaj zdjęcie tego zapomnianego urządzenia z roku 2011:
Widac recznie obracana, pamietam ze w latach 80 kiedy wyjezdzalo sie autobusem kolo czesci towarowej, byla duza ilosc przejazdow kolejowych. Pierwszy przejazd byl chyba za zakladami farmaceutycznymi. Wiele tych bocznic przechodzilo przez ulice ukosnym katem do ulicy.
 
Reakcje
0 0 0
Jest jeszcze obrotnica na stacji Szczytna, za Polanicą-zdrój. Prawdopodobnie była wykorzystywana przez tartak który mieści się po drugiej stronie stacji. Obrotnica jest usytuowana przy "południowej" głowicy stacji. Nie mam niestety żadnych zdjęć, a na google maps widać jedynie niewyraźny zarys. Jej fragment można zobaczyć na jednym z moich "filmów" na YT. Poniżej dodaje link.

 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
To skoro już jesteśmy w temacie obrotnic.
Zebrzydowa.JPG
Pozostałości po obrotnicy w Zebrzydowej, przy wyjeździe na Osiecznicę.

Wracając do Jeleniej Góry - zwrotnica w działaniu oparta o obrotnicę:
Zwrotnica JG.JPG

ZwrotnicaJG.JPG
 

Ceylon

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
Jest jeszcze obrotnica na stacji Szczytna, za Polanicą-zdrój. Prawdopodobnie była wykorzystywana przez tartak który mieści się po drugiej stronie stacji. Obrotnica jest usytuowana przy "południowej" głowicy stacji. Nie mam niestety żadnych zdjęć, a na google maps widać jedynie niewyraźny zarys. Jej fragment można zobaczyć na jednym z moich "filmów" na YT. Poniżej dodaje link.

Kilka moich zdjęć z 2008r
kz 91.jpg kz 88.jpg kz 90.jpg
 
OP
OP
teigrekty2

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
Nie wiem gdzie ten trzeci peron wcisna. Trzeba by wysadzac w powietrze ta skale na przeciwko stacji;) Moze tak jak jeden kolega napisal w komemtarzach; najlepiej przerobic bocznice towarowa dla czeskich motorakow. Takze nie wiem dla czego nadal nie wprowadzili do ponownego uzytku mijanki w Szklarskiej Porebie Dolnej. Siec trakcyjna juz tam jest, tylko rozjazdy zrobic. Jeden pociag wyjechal by z dworca gornego, minal by sie na dolnym i miejsce by bylo na nastepny.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Nie wiem gdzie ten trzeci peron wcisna. Trzeba by wysadzac w powietrze ta skale na przeciwko stacji;) Moze tak jak jeden kolega napisal w komemtarzach; najlepiej przerobic bocznice towarowa dla czeskich motorakow. Takze nie wiem dla czego nadal nie wprowadzili do ponownego uzytku mijanki w Szklarskiej Porebie Dolnej. Siec trakcyjna juz tam jest, tylko rozjazdy zrobic. Jeden pociag wyjechal by z dworca gornego, minal by sie na dolnym i miejsce by bylo na nastepny.
To chyba chodzi o tor żeberkowy przy rampie - tam raczej peron miałby powstać. Trzeba by w przetargu zobaczyć.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
Ode mnie kilka fotek z nieco zapomnianej już linii kolejowej do Radkowa :) Zdjęcia popełniłem 16.09.2016

Na początek wiadukt w Ratnie Dolnym:

wiadukt_ratno_dln_1.jpg wiadukt_ratno_dln_2.jpg

Kolejny wiadukt (nad drogą Ratno - Wambierzyce):

wiadukt_ratno_dln_7.jpg wiadukt_ratno_dln_8.jpg

wiadukt_ratno_dln_4.jpg wiadukt_ratno_dln_5.jpg

Zaś sama stacja Radków wygląda obecnie tak:

radków_2.jpg
(budynek stacyjny - oprócz kilku mieszkań znajduje się tam także bar piwny)

radków_1.jpg
(budynek dworca od strony ulicy)

radków_3.jpg
(magazyn towarowy)

radków_4.jpg
(jak widać to nieprawda, że w Radkowie nie ma już żadnych torów :p)

radków_5.jpg
(przepiękny zegar wmurowany w ścianę frontową dworca - niestety od wielu lat już nieczynny)

radków_6.jpg
(pozostałości peronu)

Do dziś zachował się także most nad strumykiem przed samą stacją oraz zakopane w ziemi fragmenty torów bocznicy do kamieniołomu.
 

Podobne wątki