• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DOKP w II RP

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Czy ktoś z forumowiczów posiada miarodajny spis DOKP w II RP i ewentualnych zmian w ich nazwach oraz zakresach terytorialnych obowiązywania?

Zdaje mi się, że coś takiego, jak DOKP, pojawiło się dopiero po przewrocie majowym. Interesują mnie szczególnie DOKP z Kresów Wschodnich i Galicji, jak DOKP Wilno, Lwów, Stanisławów. Czy generalnie dla każdego województwa była oddzielna DOKP przed wojną, czy ich zakres terytorialny był inny? Na Kresach Wsch. i w Galicji przed wojną było aż 8 województw, ale ile w sumie DOKP to już nie wiem.
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#3
@ OLF

Dziękuję serdecznie za miarodajne dane! Czy wiadomo, w jakich okolicznościach "skanowano" dyr. stanisławowską w 1934 r.? Czy Dyr. Lwów ją przejęła terytorialnie?
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#4
Zapomniałem dodać: do której dyrekcji należały parowozownie w Łodzi w 20-leciu międzywojennym? Łódź to dawne Królestwo Polskie, więc może do DOKP Warszawa? A może się mylę...?
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#9
@ Baciar

Co to za pozycja "10-lecie komunikacji w Polsce odrodzonej"? Kiedy i przez kogo wydana?

Znam "20-lecie komunikacji w Polsce Odrodzonej" wyd. IKC, Kraków 1939. Ale powyższej nie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 17
Koleje w Polsce 17
Koleje w Polsce 4

Podobne wątki