• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Docinanie toru flex

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#41
Tak nawiasem,to znam kilku mądrali którzy tak jak Ty kpili ze starych metod
ale niestety nowymi im się nie udało,a po,ku ich wielkiemu zdziwieniu,użyciu starych metod wszystko było ok.
Jak może zauważyłeś w moim poprzednim wpisie - używałem wszystkich tych metod i okazuje się że dobra tarcza + dobre narzędzie załatwia problem w 100%.
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#42
Przymierzam się do tego. Rozumiem, że są tam cieńkie wiertełka, którymi mogę wywiercić otworki pod kable oświetleniowe do budynków, pod napędy do rozjazdów i wszelkie inne działania w drewnie też?
Wydawało mi się, że to droższe jest.
Do wiertełek musisz kupić specjalną końcówkę taką jak w wiertarkach. Będziesz mógł stosować różne wiertla. Inaczej będą to musiały być wiertła do dremela.

https://www.google.pl/search?client...22i29i30k1.0.hAgAcg1xHqk#imgrc=HorjR1bOimwgbM:
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#43
No i juz wiem w czym dzieło tarczka ma 40 mm średnicy a "buła" na końcu wałka,ta z której wystaje uchwyt do mocowania trzpieni ma 38mm
i dlatego nie ma możliwości dociąć szyn.Całe ustrojstwo kupiłem za mniej więcej 100 zł ale jak widać nie każde cóś za stówę jest tej stówy warte.
Spróbuję dokupić inny wałek ale może być to trudne bo gwint do mocowania wałka na "silniku" wydaje mi się jakiś grubaśny i nietypowy.
Ale i tak wychodzi na moje bo w moim przypadku mniej kłopotliwe jest zrobienie piłki z żyletki niż kombinowanie z ustrojstwami za 100 zł;).
A może trzeba będzie się"szarpnąć" na Dremela albo Proxxona:sick:.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#44
Druga możliwość to użycie 90 stopniowego załącznika

Ale cóż, mimo że ludzie jeżdżą samochodami niektórzy w dalszym ciągu wolą koniem :p

Szczerze mówiąc nie wiedziałem że taka końcówka do Dremela istnieje, ale przecież nie muszę , ba nawet nie wiem wszystkiego.
Myślę że doskonale rozwiązuje problem rozcinania położonych torów na makiecie.

Panowie, chyba zapomnieliśmy w jakim dziale to wszystko piszemy, to nie dział dla chwalipięt pt "Zobacz na jaki sprzęt mnie stać", ani dział w którym udowadniamy swoje racje, to dział dla początkujących, porady powinny być proste, skuteczne, sprawdzone i najlepiej udokumentowane zdjęciowo, pamiętajcie o tym zanim powstanie enta strona przechwałek.
Pokażcie młodym adeptom sztuki modelarskiej jak się to robi.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#45
Pawle, popieram.
Swoją drogą, to patent z żyletką...ciekawi mnie "wydajność" tego rozwiązania i żywotność takiego brzeszczota.

Jak to by sprawdziło się przy fleischmanowskim c80???

Pozdrawiam,
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#46
Pawle, popieram.
Swoją drogą, to patent z żyletką...ciekawi mnie "wydajność" tego rozwiązania i żywotność takiego brzeszczota.

Jak to by sprawdziło się przy fleischmanowskim c80???

Pozdrawiam,
Mogę tylko opowiedzieć to co wiem, tnie się dobrze do czasu gdy nie zetną się ząbki (prowizorycznie wykonane )na żyletce, gdy lekko się stępią tracisz kontrolę na kierunkiem cięcia, piłka skręca w jedną z dwóch stron, pokażę to na zdjęciach, w poniedziałek, chyba że będzie mi się chciało jechać dziś do pracy.
Mój młody z czasów swej przygody z modelarstwem pancernym, gdzie często używał żyletek do cięcia drobnych elementów, wszedł w posiadanie dużej ich ilości, które w przypływie miłości do ojca szczodrym gestem podarował mi je.

Miałem kiedyś taką śmieszną przygodę, poszedłem do kiosku "Ruchu" gdy jeszcze były u mnie na osiedlu i zapytałem o żyletki, no są klasyczne "Polsilver"-y, znajomy kioskarz zapytał do czego mi trzy opakowania, wiec mu powiedziałem że do cięcia szyn, trzeba było widzieć jego minę, oczywisćie jak już złapał powietrze wyjaśniłem , jakich szyn.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
#47
Ja zadałbym pytanie dodatkowe ile twórca wątku potrzebuje tych szyn przeciąć. Swoich kilkanaście skrzynek ciąłem ręcznie. Najpierw patentem z żyletką, potem czeskim wynalazkiem o którym była już tu mowa. Czeski wynalazek rządzi. Tnie się szyny i inne rzeczy łatwo i precyzyjnie.
Inwestycja w Dremela żeby przeciąć kilka szyn to ewidentnie przerost formy nad treścią, z drugiej strony gdybym przy pierwszym projekcie wiedział ile tych skrzynek naprodukuję byłby to jeden z pierwszych moich zakupów.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#50
Ja cialem laubzega wel pilka wlosowa wel wlosnica i tez dziala. Tylko trzeba dobrac dobry wlos ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#53
moze byc brzeszczot Pawle jak tak bardzo chcesz :) Im cienczy tym lepszy.

Ale jakich używasz, bo wydaje mi się że nie grubość jest najważniejsza w tym przypadku ale numer brzeszczota który mówi o tym ile ząbków mieści się na centymetrze długości, oraz precyzyjnie określone przez producenta jego zastosowanie,chyba nie powiesz że tniesz tory takim do drewna, podawaj konkretne wiadomości nie zapominając dla kogo są te informacje.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#54
No i naprodukowaliśmy już trzy strony porad, a ja ciekaw jestem czy autor pytania, kolega @matidj201 skorzystał z tych porad, czy już ciął szyny i jeśli tak to jak mu takie cięcie poszło, czy też zadał pytanie tyko żeby zadać? ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#57
A to pewnie jeszcze nie koniec, pokażemy jak się tnie żyletką i kolega Daromaro zaprezentuje nam cięcie piłką włosową.:)
 
OP
OP
matidj201

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#58
Pierwsze cięcie obcinaczkami nie wyszło szyny pogięte a nie obcięte ale nie poddaje sie spróbuje innego sprzętu i techniki
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#60
Pierwsze cięcie obcinaczkami nie wyszło szyny pogięte a nie obcięte ale nie poddaje sie spróbuje innego sprzętu i techniki
Jezeli ma wyjsc obcinaczkami to takimi jak pokazal PawelR - z jednej strony musza byc calkowicie plaskie. Ta strona powinna byc w kierunku tego co ma zostac.
 

Podobne wątki