• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Docinanie toru flex

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#84
Normalnie to robi się wszystko, żeby krawędź modułu była prostopadła do osi toru i unika się takich łączeń jak to, które pokazałeś.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#85
Normalnie to robi się wszystko, żeby krawędź modułu była prostopadła do osi toru i unika się takich łączeń jak to, które pokazałeś.
No racja. A jak jest na łuku i inaczej nie można, to nienormalnie robi się wszystko...;)
Robię to segmentowo w domu i FREMO to nie będzie. Nie mogę uniknąć takich łączeń.
Rozumiem, że Wy tak robicie i sam bym też tak zrobił, gdybym mógł.
Niestety nie mogę...:(
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#90
Inne wykonanie widziałem jeszcze, w jednym module wystające "pióro" a w drugim wycięte miejsce na nie. Wtedy tor był cięty na wprost.
To o ile się nie mylę było połączenie w którym na łączeniu modułów wypadał rozjazd wówczas Adam też robił taki "trik".
Tutaj posłużę się zdjęciem Adama - poniżej (chyba o to idzie;))
201412161026.jpg
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#94
Super to rozwiązanie, może się kiedyś przyda, ale rozjazdy jednak tak zaprojektowałem, żeby się zaczynały na początku dechy.
Nie skorzystam jednak z tego rozwiązania w moim przypadku. Proste czoło segmentu jest jednak wygodniejsze i prostsze do zrobienia.
Skos cięcia szyn na łuku nie będzie mi przeszkadzał.
 

Podobne wątki