• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Docinanie toru flex

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
#3
Tu Piotr, podepnę się pod pytanie i zapytam czy mógłby ktoś wrzucić fotkę zrobionego połączenia flexa z torem zwykłym?
 

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
#5
Pytałem o to ostatnio na forum. Ja połączyłem tor flex ze zwykłym torem po przez PIKO 55290 złączki szynowe.
Tak, to wiem. Jednakże chodziło o bardziej manualny aspekt. Pewnie dla doświadczonych to bzdura, ale mimo wszystko to rzecz którą trzeba zrobić precyzyjnie. W każdym razie zalazłem już odpowiedź na YT
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#6
Najlepszy efekt daje cięcie dremelem - cienka tarcza. Jeśli brak takiego narzędzia to cążki Xuron będą ok. Tyle, że kosztują prawie tyle co podróbka Dremel-a w Biedronce/Lidl.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#8
Bardzo precyzyjnie ciąć można piłą nazywaną popularnie czeska żyletka. Dostępna w wielu sklepach modelarskich.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#9
Bardzo dobrze tnie się mini szlifierką (maleńką tarczką).
Jest to narzędzie przeznaczone właśnie do takich drobnych,precyzyjnych cięć.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#10
Ja tam przecinam szczypcami do cięcia i końcówkę szlifuję papierem szlifierskim (przy pomocy wkrętarki).
Dosłownie minuta roboty.
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#11
Zawsze jak docinałem flexa czy inne szyny to używałem żyletki. Żyletkę nacinam co około 3 mm czubkiem nożyka do tapet. Potem odwracam ją i robię to samo z drugiej strony w powstałych 3 mm nie ruszonych przestrzeniach. Uzyskuję mikro brzeszczot. 3-5 min i szyna obcięta.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#15
A dotnij go czymkolwiek po czym papier ścierny przyłożony do kawałka deseczki i szlifowanie do uzyskania pożądanej długości ;)
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#18
Zamiast bawić się w jakieś półśrodki nie lepiej zainwestować 100 zł w takie oto narzędzie które przyda się w wielu innych zastosowaniach modelarskich?

http://allegro.pl/szlifierka-mini-160w-zestaw-dremel-300el-i7126288799.html
Właśnie o tej mini szlifierce pisałem pięć postów wyżej.Sam używam jej do precyzyjnych prac i jestem z zadowolony.Do cięcia torów nadaje się wyśmienicie.Po docięciu nie jest wymagane zbyt długotrwałe szlifowanie.Nie pozostawia zadziorów.
 

Podobne wątki