• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dlaczego zwarcie BR 294 Roco na zwrotnicy PIKO

Robcio

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam wszystkich, od jakiegoś czasu bawię się własną makietą H0. Makieta zbudowana jest z torów PIKO A, a lokomotywy mam dwie Roco BR 294 i PIKO G7.1. Sterowanie cyfrowe Z21. Od pewnego czasu BR 294 powoduje zwarcie na zwrotnicach. Na początku problem dotyczył tylko dwóch zwrotnic łukowych, teraz jednak zwarcie występuje również na jednej zwrotnicy prostej. PIKO G7.1 jeżdzi bez problemu.

Czy to może być problem z loko czy z torami? Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#2
Zbyt mało informacji.
Problem przy jeździe na prosto, na prawo, na lewo, z ostrza, na ostrze?
Co się zmieniło w momencie od którego zaczęły powstawać zwarcia?
Były wtedy jakieś przeróbki torów? Przeróbki / czyszczenie / smarowanie tej lokomotywy?
 

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#3
Normalna rzecz w rozjazdach piko systemu A-gleis. W BR294 pewnie wytarły się nieco gumki przyczepnościowe i oś z gumką styka się rantem z drugą szyną za krzyżownicą. Pomaluj szyny za krzyżownicą lakierem bezbarwnym na długości pól centymetra i powinien problem ustąpić.
 
OP
OP
Robcio

Robcio

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Dziękuję za wszystkie uwagi.
Już po pierwszej uwadze wczoraj zrobiłem wiele testów. Faktycznie koło styka się z drugą szyną za krzyżownicą.
Już wcześniej pomalowałem szyny, ale to nie pomogło. Teraz wiem, że muszę pomalować po prostu dłuższy kawałek :). zwarcie.JPG
Jeszcze raz dzięki, za uwagi. Wieczorem będę malował.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 50
Elektryka 3

Podobne wątki