• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dlaczego tak????

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#1
Witam zaobserwowałem taką jedną rzecz a mianowicie pociągi które przewożą paliwko jako pierwszy wagon za lokomotywą ciągną małą cysternę albo jakąś platformę w ostateczności węglarkę a na końcu składu to samo wagony całkiem inne niż cały skład czyli małe cysterny platformy i węglarki.

i tu moje pytanie czemu właśnie tak? ku czemu taki układ wagonów ma służyć??
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#3
Bufor bezpieczeństwa?
Oglądałem kiedyś zdjęcia po wypadku. Pierwszy wagon po lokomotywie był zmiażdżony...
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#4
Też tak myślałem że maja służyć jako bariera ochronna ale sobie tak myślę jeden wagon ..... hmmmm czy to coś da ? w zderzeniu np. dwóch pociągów? No i od razu spytam czemu po makietach nikt nie puszcza takich składów? czyli z wagonami ochronnymi ? Przynajmniej czegos takiego niewidziałem :(
 

Podobne wątki