• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Dla początkujących forumowiczów

Wachmistrz

Nowy użytkownik
Reakcje
8 2 0
#1
Pkt. 1 - skoro udało Ci się zarejestrować na tym forum to wiedz, że już jesteś kozak !
Pkt. 2 - zanim zaczniesz coś pisać - poczytaj po kolei wszystkie tematy główne. Czasem "pod spodem" znajdziesz coś co Cię interesuje.
Pkt. 3 - kiedy już napiszesz - nie spodziewaj się łatwych odpowiedzi.
Pkt. 4 - kiedy już napiszesz - często dostaniesz odpowiedzi nie na temat, przechwałki, rozważania filozoficzne, czy wręcz połajanki !
Pkt. 5 - po pewnym czasie zrozumiesz, że 10% odpowiedzi pomoże Tobie, a 90% wiedzy i tak musisz zdobyć sam.
Pkt. 6 - kiedy już czytasz to forum przez miesiąc, to wiesz już, że decyzję i tak musisz podjąć sam i sam zapłacić za swoje błędy.
Pkt. 7 - jak już pochwalisz się swoim zakupem, to nagle okaże się, że można było lepiej...ale to przecież Twoja decyzja.
Pkt. 8 - można było lepiej, bo przecież syrenka to nie mercedes - ale to Twój wybór i Twoja decyzja.
Pkt. 9 - niestety - każda opinia to inne zdanie i trudno o jednoznaczną decyzję.
Pkt. 10 - to forum to raczej pole wymiany doświadczeń niż kompendium wiedzy o aktualnej kolei TT

Pozdrawiam i życzę powodzenia
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#5
Jest dużo racji w tym co napisał nasz Kolega, a bierze się to stąd że to forum już nie jest modelarskie, coraz więcej ludzi odchodzi, reszta ma to w tyle, dominują kolekcjonerzy, ot świat idzie do przodu, nikomu nie potrzebne są porady, te ma na FB, YT, w telefonie zaufania 997, jak już się komuś dorazi w jakiejś sprawie, to i tak zrobi po swojemu, bo co on nie zrobi, potrzymajcie mu piwo, pomożesz komuś, doceni lub raczej nie, szkoda czasu, szkoda fatygi, to już inne forum, na miarę Waszych potrzeb.
 
OP
OP
W

Wachmistrz

Nowy użytkownik
Reakcje
8 2 0
#6
OK, spróbuję...

Oczekiwania miałem skromniejsze, a zamykają się chyba w 5 punktach.

1. Dział <Dla początkujących> mógłby wskazać główne kierunki w jakich należałoby zmierzać. I tak np. cyfra a nie analog.
OK. Jeśli kogoś nie stać to wiadomo - nie przeskoczysz / jak ktoś jest maniakiem analogu - OK, ale kierunek jest jeden ! Itp.

2. Dział <Dla początkujących> powinien być miejscem gdzie można zadać nawet NAJGŁUPSZE !!! pytanie, a odpowiedź "znajdź
na forum" niech odpowiadający wsadzi sobie w... buty. Nie ma chyba obowiązku odpowiadania ? Denerwuje Cię ten dział ?
to tam wcale nie wchodź (to nie jest osobiście do Ciebie:)
Wystarczy na początek choć odpowiedź - to znajdziesz w dziale DCC, a to w dziale TABOR

3. Wątki poruszane np. w kwestii DCC (i wszystkie inne) po jakimś czasie przeradzają się w osobiste wycieczki, a taki nowicjusz
jak ja, czyta to wszystko i głupieje...Czy to tak trudno ustalić np. które tory są najlepsze na tort 2x1 m w skali 1:120 ??? w domu.
Nie wierzę, że nie da się zrobić choć prostego rankingu ! a wszystkich "wyjadaczy" zapraszam to innych zestawień - ot choćby
a) czego z czym nie łączyć ? b) kiedy jakie rozjazdy ? itp.

4. Brakuje mi np. podpowiedzi czy warto inwestować i dlaczego w wyroby firmy Tillig. Firma ta przewija się jako wiodący
producent torów, natomiast sterowanie omawiane na forum to głównie PIKO i ROCO. O Tyllig-u jest niby dużo, a właściwie
patrząc na to, że wszyscy go sprzedają, opinii na forum jest jakby mało - a powinno huczeć. Czy to przez brak polskiego taboru ?

5. Na koniec - może dobrym pomysłem byłoby - przynajmniej w dziale <Dla początkujących> utworzyć ranking aktualnie
dostępnych Zestawów startowych / z podziałem na skale / Analog-Cyfra / Koszt 500,1000,2000 zł itd

Forum może być miejscem spotkań "młodzieży" ze starszymi kolegami zarażonymi wspólną pasją albo miejscem
omijanym szerokim łukiem przez wszystkich nowicjuszy. Ja przyznam - jestem lekko zdegustowany...

Pozdrawiam
Wachmistrz
 

Podobne wątki