• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dla miłośników III epoki w skali 1:1

keylan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#41
Rysiek mam kilka pytań:
1. Czy istnieje jakiś spis jaki tabor macie w swojej kolekcji?
2. Czy planujecie jakieś miejsce stałej ekspozycji dostępnej do zwiedzania za opłatą?
3. Czy wasz Ganz będzie uruchamiany? Albo może planujecie pozyskać i uruchomić jakiś parowóz? :)
pozdrawiam
 
OP
OP
R

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#42
hej,
nasz tabor stoi na terenie lokomotywowni PKP IC we Wrocławiu, ale na takich torach, że z drogi można w każdej chwili podejść i sobie poogladać, pofotografować. Opłat za to nie przewidujemy, raczej jeśli ktoś chce to może wpłacić na nasze konto darowiznę w dowolnej kwocie.
Jesli chodzi o SM41 to na razie ze względu an duże koszty uruchomieni nie wchodzi w grę, na ten moment pracujemy nad uruchomieniem SM30 oraz w przyszłym roku - wagonu osowego.
Spis w papierach klubowych jak najbardziej istnieje, ale wersja na stronę www klubu ze względu na brak czasu jeszcze nie została opracowana - może zaraz po nowym roku się tam pojawi :)
pozdrowienia
Rysiek
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.272 28 2
#43
Jeśli można, to i ja mam pytanie. Ile osób oficjalnie przekazało jakieś pieniążki za uruchomiony przejazd? Czy kwota jaką udało się zgromadzić za przejazd rokuje uruchomieniem jeszcze czegoś na podobnych zasadach?
Pozdrawiam!
 
OP
OP
R

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#44
hej,
za ten przejazd wpłyneło ok 500 zł.
ale to nic bo ten przejazd był zasponsorowany:)
a przyszłości zobaczymy, wszystko zależy od okoliczności w jakich będziemy organizwać przejazdy - może znów jakiś przewoxnik nam pomoże :)
pozdrowienia
Rysiek
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#45
- lekka platforma czteroosiowa USATC(przerobiona na gospodarczy typu Lubań) nie istnieje! :!:
-Rysiek, -czy nic nie dało się w tej materii zrobić??, -ja was w tym roku informowałem o tym unikacie, który to stał do niedawna prawie pod waszym nosem -wtedy odniosłem wrażenie , że do takiego smutnego finału tego wagonu nie dojdzie...hm
-że akurat ktoś się uwziął na ten unikatowy wagon , a tyle złomówEN do pocięcia wokół
 
OP
OP
R

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#46
ostatecznie okazało się, że ten wagon należał do Zakładu Robót Energetycznych w Slotwinach i juz był dużo wcześniej sprzedany na złom jakim złomarzom, ale oni dopiero teraz go zlikwidowali. Niestety nie wszystko da się uratować... z resztą nie mamy na to kasy, żeby wykupywac tabor od złomarzy bo oni nawet jak kupią od PKP po cenie np. 600 zł za tonę to sprzedają drożej a zazwyczaj zgodnie z umową nawet nie mogą sprzedać w całości tylko w kwałkach ...
pozdrowienia
Rysiek
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#48
-tak to ogromna strata , ale jak się nie mylę dokładnie taki sam wagon a więc lekka platforma USATC(też z budą typu Lubań) jest w skansenie w Chabówce-oby !uff-może to Ktoś potwierdzić?
-Zbyszek z tego co wiadomo to w Skierniewicach jest ciężka platforma czteroosiowa USATC, ale czy jest tam taki sam wagon , który pocięli niedawno we W to tego nie wiem, na pewno Ariel odpowie,
-
 
Reakcje
238 3 0
#49
Zbyszek napisał(a):
Trzeba było kupić część w postaci podwozia. ;) Platforma taka jest zachowana w Skierniewicach, jednak szkoda i tego wagonu.
W Skierniewicach są trzy platformy z okresu II wojny światowej, z czego jedna odremontowana, a dwie są na zbyciu - niestety pomimo wielu deklaracji nikt w końcu ich nie odkupił za zwrot kosztów poniesionych przez PSMK na ich pozyskanie...
 
OP
OP
R

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#55
Witam,
kolejny eksponat z naszej kolecji już prawie gotowy:
Yp23026.jpg

i tak przy okazji zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie z naszym taborek klubowym w dniu 29.09.2012 (sobota), kiedy to jest przewidziany do kursowania pociąg specjalny w relacji Leszno (odjazd około 8:30-9:00) - Kąkolewo - Krobia - Osusz - Durzyn - Biadki (około 13:00-13:30) i powrót również z pominięciem Krotoszyna. W Lesznie na około 17:00-18:00.
Skład: ST43-195 plus wagony towarowe KSK Wrocław.
Cel przejazdu: fotografowanie historycznego składu na historycznej infrastrukturze linii nr 14 oraz zaliczenie szlaku Osusz - Durzyn. Przewidywane fotostopy.
Składka na uruchomienie pociągu dla każdego uczestnika fotografującego, filmującego, nagrywającego lub zaliczającego 150 zł płatna do dnia 14.09.2012, dla osoby towarzyszącej uczestnika 70 zł. Dla zmotoryzowanych podążających za pociągiem - 120 zł od samochodu. Opłata po 14.09.2012 analogicznie 200 zł, 100 zł, 170 zł.
Wpłaty proszę kierować na konto KSK Wrocław w tytule umieszczając "Rumunem po 14" oraz w przypadku wpłat za kilka osób ich imiona i nazwiska.
Pociąg zostanie uruchomiony jeśli do 14.09.2012 suma wpłacona przez uczestników będzie zbliżona do kosztów uruchomienia pociągu (około 15 tys zł). Jeśli nie to klub zwraca wpłacone pieniądze zainteresowanym.
pozdrowienia
Rysiek
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#59
Ładne ale zdjęcia to moglibyście dać w większym formacie tak by można było docenić piękno wagonów oraz pracę włożoną w restaurację.
 

Podobne wątki