• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIY - elektrosadzarka?

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dziękuję za wytłumaczenie.
Mam zasilacz, trafo, sitko, płytkę się załatwi.
Czyli muszę dokupić:
1)rezystor 470-1w - 1 szt.
2)rezystor 10m - 3 szt.
3)dioda prostownicza 1n4007 - szt.?
4)kondensator 10nf-3kv (bo innego nie mogłem znaleźć) - szt.?

Dla pewności dodaję zdjęcia czy aby na pewno o to chodzi.
 

Załączniki

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Witam Nie obraź się ale jeśli zdjęcia przedstawiają autentyczne rezystory i opisy są skierowane do nich to niestety po kolorach pasków widać, że są to zupełnie inne rezystory Jeśli takie masz pojęcie o elektronice jakie pokazujesz to proszę Cię daj spokój i nie walcz z prądem, bo za chwilę będziemy mieli jednego usera mniej, a szkoda by było....
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
W szkole mam w większości teorię i energetyczne zagadnienia. Nie pokazywano nam rezystorów, jak je rozróżniać itp. cięgle tylko zadania z rezystorami w układzie. Ogólnie nie kręci mnie aż tak bardzo elektronika. Wszedłem po prostu w ofertę sklepu internetowego znalazłem rezystory jakich potrzebowałem a przy nich były takie właśnie zdjęcia z podpisem.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Elektrosadzarka ukończona, sadzi ładnie tak jak powinna. Całkowity koszt budowy wyniósł mnie tylko 35zł.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Witam, odświeżę temat, zrobiłem elektrosadzarkę wg schematu opartego na szokerze i baterii kondensatorów zgodnie z przedstawioną przystawką. Mam niestety problem. Użyłem sitka kuchennego i pinezki i niezależnie od biegunowości na tych elementach trawa lezie do sitka tzn. sitko zasysa ją i wystrzeliwuje w górę. mogłem nawet nie wpinać pinezki a sitko i tak zasysa igiełki wypukłością do wklęsłości. O co chodzi?
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
192 10 2
Mam pytanie do tych co zrobili i uzywaja elektrosadzarke z elektrycznego szokera masazysty. Jak macie ustawioną siłe i częstotliwośc impulsów. czy oba potencjometry sa ustawione na maxa (max częstotliwośc i maź siła) czy trzeba coś pokombinować. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Arek K
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
By nie tworzyć nowego wątku zadam pytanie tutaj, dotyczące sadzarek z metalowym sitkiem. Czy podczas siania trawy należy dotykać sitkiem do podłoża by trawa lepiej "wstawała" czy nie powinno się tego robić? Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa takiego urządzenia?
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
im bliżej gruntu tym lepiej, bo pole nie jest silne. Ja robiłem wg. projektu gdzieś znalezionego w necie i mam zrobione dodatkowo uziemienie. Jednakże raz zdarzyło się, że dotknąłem sitka, jak było urządzenie włączone i nic mnie nie walnęło. Nie wiem, jak jest w innych projektach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 1
Elektryka 6
Elektryka 45
Elektryka 6

Podobne wątki