• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

dioraNka

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Witajcie. Od jakiegoś czasu (ze 3 lata) zbieram sobie modele w skali 1:160 N, zrobiło się ich troszkę. Głównie są to modele DB z III i IV epoki. Zaczyna mnie drażnić fakt iż większość z nich leży w pudełku gdzieś w szufladzie.
Dodatkowo miałem też okazję odwiedzić naszego Klubowego kolegę Rafała i podziwiać jego wyroby które prezentują się np tak i się troszkę zainspirować jego wyrobami.
Spojrzałem więc troszkę na miejsce jakie posiadam w swej sypiali i tak oto zrodziła się idea zrobienia dioraNki. Założenie ma być takie że chcę wsadzić na to maksymalną liczbę torów aby móc postawi,ć sobie swój tabor towarowy. Do tego ma to się ładnie prezentować. Zainspirowałem się troszkę zdjęciami makiet z gazety MIBA i tak oto zrobiłem pierwszą przymiarkę. Jak to zobaczyłem stwierdziłem że zrobię to ;) W tym wątku chciałbym was zainspirować do robienia swoich małych fragmentów makietek.
Poniżej wklejam parę fotek z gazetek MIBA oraz moje pierwsze przymiarki do dioraNki i jej plan.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#3
Szymek - pokaż jeszcze jaki jest pomysł na wykorzystanie kąta w pokoju :D
(ze zdjęć nie wynika za dobrze)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
E no Misiek chyba plan i fotki pokazują dobrze jaki jest zamysł. Niebawem wkleję kolejne fotunie z placu budowy ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#5
No to mam chwilę czasu na wrzucenie dalszych fotek. Projekt zacząłem od zamówienia "odwróconego akwarium". Wszystko zostało wykonane przez osiedlowego szklarza. Jak się okazało ma on maszyny CNC do szkła i wystarczy mu dostarczyć rysunki DWG i wszystko dotną, doszlifują i skleją. Niesamowity postęp techniki ;) Dzięki temu zrobiłem się spokojny o wykonanie mojego klosza, gdyż jego kształt nie jest zbyt prosty. Prezentuje się on tak jak na zdjęciach poniżej. Prezentuję całokształt mej pokrywki oraz sposób jej wykonania bo wygląda to bardzo ładnie. Mając zrobiony klosz czas zabrać się za podstawkę. Cd relacji niebawem ;)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#6
Witajcie ponownie. Poniżej wklejam przekrój przez listwę oraz widok ogólny na moją podstawkę do dioramy. Płyta wewnętrzna to MDF 6 mm. Wybrałem ten materiał bowiem jest tani, miałem resztki z innych makiet, a przede wszystkim bardzo łatwo się go tnie nożykiem do tapet. Biorąc pod uwagę dziwny kształt akwarium stwierdziłem że ten materiał jest idealny.
 

Załączniki

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
A nie pomyślałeś o patencie tego typu.
Zamiast górnej szyby, obramowanie z szerokich listewek przykrytych gustowną pasującą do pokoju półko deską a pod nią światło subtelnie oświetlające dioramę .
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#10
Nie no jasne, ale nie będę rypał nowych ścian w rok po remoncie mieszkania ;) Będę się musiał zadowolić tym oświetleniem co mam ;)
 

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Ale po co rypać ?
Ja napisałem i zilustrowałem to o co mi chodzi.
Czyli gablota zamknięta od góry wiekiem z własnym światłem w tym wieku.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#12
Zapewne zasilanie tych wymyślnych lampek w dachu, wymagałoby kucia w tynku, bądź zawieszenie małoestetycznej kabelkologii do najbliższego kontaktu.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#14
Misiek napisał(a):
, bądź zawieszenie małoestetycznej kabelkologii do najbliższego kontaktu.
Dokładnie w tym problem:) Nie będę ciągną żadnyk dodatkowych kabli po ścianach bo by mnie żona wyrzuciła w sypialni. I tak chwała że dostałem jedną półke na to :) Zakończmy zatem temat oświetlenia. Dziś wieczorem postaram się wrzucić kolejne fotki z prac budowlanych.
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#15
Po wyklejeniu podstawki i wyszlifowaniu każdego narożnika zabrałem się za montaż tła. Do tego celu posłużyła mi deska MDF 6 mm docięta NOŻYKIEM DO TAPET. Po wklejeniu jej podmalowałem całość na niebiesko/biało aby zrobić namiastkę tła - nieba. W międzyczasie wszystko sprawdzałem czy działa i pasuje do siebie.
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#20
Dzięki. Póki co to próbuje zrobić odlew jednego elementu z gipsu aby mi nie pękł w rękach zbyt szybko ;)

Narazie mogę sie zachwycać tylko takim widokiem ;)
 

Załączniki