• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#1
Witam
Postanowiłem sobie wykonać miniaturkę współczesnego domku jednorodzinnego. Jako , że takowego nigdzie nie znalazłem do kupienia , postanowiłem stworzyć go od podstaw.
Po przewertowaniu zasobów internetowych , wybór padł na projekt jednego z biur. Zdecydował garaż na trzy modele !!! Sprawę ułatwił mi rysunek z wymiarami. Wyrysowałem go w corelu i dałem do wycięcia.
Bryła wygląda tak :

IMG_1646.JPG


IMG_1647.JPG


Materiał , to oczywiście Hips. W planie jest oświetlenie w wewnątrz jak i na zewnątrz.
Jako , że podłoga w " salonie " wyglądała plastikowa , postanowiłem ją dopracować. Poszły w ruch listewki drewniane. Pociąłem wąskie paski i przykleiłem , co dało efekt drewnianej podłogi. Potem imitacja bejcy i to wynik:

IMG_1637.JPG


Okna , drzwi , oscierznice zrobiłem z blaszki. Imitacja szkła to folia która została mi z naświetlarni.

IMG_1642.JPG


IMG_1643.JPG


IMG_1644.JPG


Żeby nie było pusto , poniosło mnie i wykonałem parę elementów wyposażenia.

IMG_1648.JPG


IMG_1652.JPG


cdn
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#2
Świetnie to wygląda. (y) Muszę i ja nad takim elementem dioramy pomyśleć...
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#4
No meble cud. By bryła to tak nie mój klimat chociaż lubię nowoczesne budownictwo, może przez te ostrogi na dachu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki