• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIORAMY POCZĄTEK

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Witam wszystkich!

Na imię mam Andrzej. Od bardzo dawna studiuję to forum. Od czasu kiedy ostatni raz miałem kolejkę elektryczną w rękach to bardzo się zmieniło. Jeszcze pamiętam stary zasilacz PIKO FZ1. Wszystko było analogowe. Jak dla mnie sporo poszło do przodu. Spędziłem sporo czasu, próbując dopasować model kolejowy w skali H0 do mieszkania. Niestety nie ma szans. Jest to kolos, którego nie dam rady w żaden sposób zrobić. Korespondując z paroma modelarzami i oglądając ich prace zauważyłem, że można też bardzo dobrze zrobić i odwzorować w mniejszej skali. Postanowiłem sprzedać cały tabor wszystko co mam w skali HO i zmienić na skalę N. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić ciekawy model i będę mógł go pokazać wam co mi wyszło. Zachęcam do komentowania mojego postu, wasze cenne uwagi pomogą mi trochę bardziej uporządkować mój model kolejowy, aby nie wyglądał za bardzo komicznie. Też nie zamierzam przesadzać z budowaniem pewnych elementów bo jak się już o tym przekonałem nie da się odwzorować.

Witam serdecznie innych użytkowników tego pod fora skali N.

Andrzej
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#2
Próbnie zrobiłem zasypanie tłuczniem toru i przyklejenie go do deski. Chciałem dobrać odpowiedni tłuczeń oraz w miarę realnie zrobić. Woodland Scenics. Zastanawiam się czy jeżeli podkłady mają długość 16 mm, to tłuczeń wysypać na długość ok 10 mm. Jakie jest zawsze zdanie? Jest zrobiony leki spad po bokach toru, balsa wklejona pod torem jest szerokości 28 mm. Czy waszym zdaniem jest to w miarę dobrana szerokość?
 

Załączniki

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#4
Związku z moją dioramą parowozowni pomocniczej w i innym wątku rozpocząłem prace związane z budową modeli przewidzanej dla niej. Tutaj wstawię budynki, które chce wstawić. Pokażę jak je przebudowuje. Jeśli komuś przyjdzie inny pomysł, a będzie możliwa zmiana w konstrukcji, zachęcam do uwag.

Budynek, który nabyłem to Vollmer 47607. Po oszlifowaniu boków i próbie sklejenia budynek nie był do zaakceptowania. Szpary, problemy z narożnikami. Szlifowałem, próbowałem spasować, niestety mizerny skutek. W końcu wykorzystałem materiały drewniane i szpachle do drewna aby zbudować imitację muru pruskiego. Konstrukcja wymuszała dopasowanie elementów drewnianych do scian budynku. W tej chwili budynek jest w trakcie szlifowania i przymiarek. Jak dobrze pójdzie będzie zdejmowany dach, aby pokazać wnętrze małej parowozowni.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#5
Nie było czasu bawienia się za bardzo farbami, ale przetestowałem zestaw A Mig stworzony przez firmę do malowania torów, podkładów, itd...
A to tym płynem malowałeś szyny czy tłuczeń. Czy malowałeś to z aerografu czy z pędzla. Podaj numer tego specyfiku lub całego zestawu.

Co do budynku to tak jak pisałem.... wygląda imponująco. Jeszcze dużo roboty Cię przy nim czeka....ale na końcu będzie na czym oko zawiesić ;)
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#6
Niestety jak to bywa w modelarstwie. Budynek wcześniejszy miał sporo błędów. Poprawienie jego nie przyniosło efektów jakie chciałem osiągnąć. Niestety model budynku obawiam się jest nie do przyjęcia. Szukając budynku pasującego do mojego modelu, w końcu znalazłem. Jest to firma IGRA MODEL. Model małej parowozowni wykonany jest z tektury oraz drewna. Auhagen kanał rewizyjny. Kanał dopasowałem do budynku. Zakupione wyposażenie do parowozowni z UNION MODELBAHN.
 

Załączniki