• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Dioramy, makiety - raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#1
Ostatnio powstaje gospodarstwo wiejskie na dioramie o wymiarach 27x60cm.Sklejke wzmocniłem wzdłuż płaskownikami aluminiowymi i oszlifowałem brzegi
Dom to przebudowa fallera, reszta budynków robiona od podstaw.
dior42.JPG
dior41.JPG
dior43.JPG
dior44.JPG
dior45.JPG
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#3
Niestety drzewo. Pomysł niezły - prawdziwy pień, ale już gałęzie zupełnie fantastyczne i niefajne listowie. Niestety tak bywa, że robienie drzew trzeba poćwiczyć - na początku listowie wychodzi za gęste [chyba, że to jakaś topola, czasem wierzba]. Warto też spojrzeć na jakieś rysunki jak naprawdę wyglądają drzewa - to twoje to ma być lipa czy dąb?
Budynki wyglądają nieźle. Ale znów doradzam oparcie się na jakiejś rzeczywistości. Jaki rejon to miałby być. Inaczej gospodarstwo poniemieckie [np. Sami Swoi], inaczej Galicja czy Królestwo. Jest taka strona sprzedaży domów ["oto dom" chyba?], czy na FB "Podlaskie klimaty" - można tam spotkać różne fajne budynki dobrze pofotografowane.
A ogródek? Były i pod domem, były i dalej.
I na koniec żuraw. Wydaje mi się, że po wojnie takie były już rzadkością, na rzecz belki z korbą.
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#5
Niestety drzewo. Pomysł niezły - prawdziwy pień, ale już gałęzie zupełnie fantastyczne i niefajne listowie. Niestety tak bywa, że robienie drzew trzeba poćwiczyć - na początku listowie wychodzi za gęste [chyba, że to jakaś topola, czasem wierzba]. Warto też spojrzeć na jakieś rysunki jak naprawdę wyglądają drzewa - to twoje to ma być lipa czy dąb?
Wszystko to kwestia ćwiczeń,ale drzewa mam już opanowane;),tylko akurat taka wadliwa siateczka polaka mi się trafiła,trzeba poprawić i niektóre gałęzie dokleić bo odpadły.To stary i usychający dąb, jeszcze nie jest gotowy
Ale znów doradzam oparcie się na jakiejś rzeczywistości. Jaki rejon to miałby być. Inaczej gospodarstwo poniemieckie [np. Sami Swoi], inaczej Galicja czy Królestwo
Dom i stodoła to około 1900 rok, dość uniwersalne, pasują do dawnych ziem zaboru pruskiego, czy do Polski zachodniej.
Budynek gospodarczy chyba z czasów niemieckiej okupacji czyli właściwie prawie wszędzie pasuje,mógł być dobudowany później.
Budynki były proponowane przeze mnie i ktoś chciał akurat takie. To nie jest praca dla mnie dlatego niektóre rzeczy na pewno zrobiłbym inaczej.Najlepiej skopiować całą zagrodę,ale tutaj nie jest chyba najgorzej.Jak byśmy byli tacy restrykcyjni to niczego byśmy nie zrobili
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#8
Takie drzewa kojarzą mi się właśnie bardzo ciepło z klasykiem fantastyki czyli Tolkienem,ale one istnieją naprawdę.
Tak jak napisałeś ",ale drzewa mam już opanowane;),tylko akurat taka wadliwa siateczka polaka mi się trafiła,trzeba poprawić i niektóre gałęzie dokleić bo odpadły.To stary i usychający dąb, jeszcze nie jest gotowy "
Jak nie jest jeszcze gotowy to OK.
I tak jak ja napisałem. Zawsze warto mieć jakieś zdjęcia oryginałów. Po 1 żeby uniknąć błędów, bo pamięć jest zawodna. Kiedyś było, jak jeden z kolegów zrobił drzewka z nawłoci. Wyszło mu b. dobrze jako sosny, a on niestety upierał, się, że to miały być jakieś liściaste. I po drugie, czasem koledzy marudzą, że to czy tamto, to wtedy zdjęcie jako kwit i OK.
 

Podobne wątki