• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy/makiety Ludka

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam!

W tym wątku będę prezentował swoje makiety i dioramy oraz ich budowę.

Na początek makieta części miasta Adminkowo:) Jeszcze nie jest skończona bo prakuje sklepu oraz wiaty na karetki.
DSCF3723.JPG


DSC00058.JPG

DSCF3717.JPG


DSCF3726.JPG


DSCF3789.JPG


DSCF3790.JPG


DSCF3792.JPG


DSCF4361.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#2
Zapowiada się ciekawie trzeba by trochę teren urozmaicić bo trochę płasko, przydało by się budynki lekko postarzyć , dodać zieleniny , jakieś drzewa krzaki.;)
 
OP
OP
Ludlego

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Zapowiada się ciekawie trzeba by trochę teren urozmaicić bo trochę płasko, przydało by się budynki lekko postarzyć , dodać zieleniny , jakieś drzewa krzaki.;)
Obecnie są tam 2 drzewa obok komisariatu policji. Planuje dodać jeszcze jakiś mały domek(niestety nie mogę znaleźć) i wiatę pod karetki. Ponadto w miejscu gdzie widać korek będzie sklep.
 
OP
OP
Ludlego

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dzisiaj pokaże mały plan makiety/dioarmy, którą nie długo zacznę robić;) W budowie wykorzystam Remize Vollmer'a oraz tąsmę asfaltowa Faller'a + mata trawiasta. Tory będą starego typu.

makieta.jpg

(tak wiem z paint'a:p)
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Mate i asfalt Faller'a odpuść chyba że mowa o niemieckim miasteczku. Ja osobiście dodałbym płot do remizy i jeszcze jedną ulice która była by na delikatnym wzniesieniu i przecinała by się ze szlakiem kolejowym.
 
OP
OP
Ludlego

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
A to z czego zrobić nawierzchnie asfaltową? Chciałem zrobić Polskie miasto. Ze szklakiem przecinającym raczej nie będzie bo nie umiem robić przejazdów kolejowych.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Asfalt z gipsu najlepiej a z przejazdem nie powinno być problemu. Taki jednotorowy może być niestrzeżony. Jak kolega chce to moge opisać przykładowe wykonanie.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Sprawa jest prosta. Przed położeniem asfaltu (gipsu) przyklejasz na stałe spatynowane i pomalowane już tory zaklejasz zwykłą taśmą malarską. Potem gipsujesz, malujesz, dodajesz ślady eksploatacji i wtedy odklejasz taśmę. Potem wkładasz między tory płyty betonowe i jeszcze na sam koniec kilka znaków takich jak G-1a-f i G-4 czyli krzyż świętego Andrzeja i słupki wskaźnikowe i to by było na tyle. Pozdrawiam ;)
 
OP
OP
Ludlego

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
A z czego wykonać tą płyte między przejazdami? Wczroaj doszła do mnie remiza Vollmer'a. W piątek dotarął do mnie remiza Vollmer'a. Dzisiaj zacząłem nad nią prace
DSCN0387.JPG

DSCN0388.JPG

Taki mniej więcej będzie układ pojazdów w jednostce;) Jeszcze zakupię jakiś wóz gasniczy oraz bus - SLRChem

DSCN0391.JPG


DSCN0392.JPG


DSCN0393.JPG
 

Załączniki

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Zapowiada się bardzo ciekawie, czekam na postępy (y). A co do płyt. W moim temacie z ciężkim sprzętem opisalem jak ja robiłem takie płyty. Technika naprawde po kosztach a efekt ciekawy ;)
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#15
Obejrzyj cały. Jest tam między innymi o robieniu przejazdów. Oczywiście zamiast produktów Woodlanda możesz użyć zwykłego gipsu szpachlowego. Mówią, że warto dodać kleju wikol co spowoduje, że droga nie będzie pękać.
 
OP
OP
Ludlego

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Marcin Kempa tak vikol naprawde pomaga. Robiłem już z gipsu i vikolu kawałek na pierwszej makiecie(fotki u góry ) i naprawdę się nie kruszy. Dzięki za film.

A trawę, posypkę na co przykleić? By nie było widać deski, na której będzie makieta?
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Malujesz sobie fragment który ma być obsiany trawą na zielono, potem smarujesz wikolem, sadzisz trawke i to tyle. Nie zapomnij też zaszutrować i pomalować torów. ;)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#18
Obejrzyj cały. Jest tam między innymi o robieniu przejazdów. Oczywiście zamiast produktów Woodlanda możesz użyć zwykłego gipsu szpachlowego. Mówią, że warto dodać kleju wikol co spowoduje, że droga nie będzie pękać.
Chyba szkoda wikolu, przeciez teraz na topie sa wlasnie drogi popekane i dziurawe ,to dopiero bedzie realizm prawidlowo odwzorowany;) Mattia
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 41
Dioramy i makiety 458
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki