• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy kolejowe - Irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Kładę korek, zazwyczaj 5mm.Z niego też robie kolejnymi warstwami pagórki a następnie na to daje masę Akryl Putz.Potem ostateczne modelowanie już odbywa się za pomocą traw.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
No i chyba gotowe, pozostało jeszcze umieścić trochę kwiatów i jeszcze kilka krzaków, ale to dopiero jak do mnie dotrą.
Chwilowo wagony, pod które była robiona ta diorama pojechały do patynowania, więc musi stać coś innego.
 

Załączniki

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Korzystając z wiosennej pogody postanowiłem zrobić kilka fotek.Na dioramie "wyrosły" kolejne dwa drzewa, wróciła też jajecznica, pod którą ona była robiona.Niestety osoba, która podjęła się spatynowania tego nie zrobiła i chwilowo BHP musi zostać czysta.
SAM_3441.jpg
SAM_3442.jpg
SAM_3443.jpg
SAM_3445.jpg
SAM_3448.jpg
SAM_3450.jpg
SAM_3457.jpg
SAM_3460.jpg
SAM_3462.jpg
SAM_3475.jpg
SAM_3481.jpg
SAM_3485.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Piętrus w tej scenerii wygląda jak jajecznica ze... szczypiorkiem;)
Drugie zdjęcie ET41, przez to boczne światło ma fantastyczny klimat:love:
 
Reakcje
0 0 0
Tak czy siak dzięki za podpowiedz, może nowy sposób okaże się lepszy i łatwiejszy w przygotowaniu.
Troszkę dosłownie do przodu.Bunkier mniej więcej gotowy do malunku, znak został wymieniony na ten właściwy, doszły pierwsze krzaki z odzysku no i chyba kapliczka też już jest gotowa, więcej robił przy niej nie będę żeby nie przesadzić.
Zatrzymała się też Omega bo jej kierowca to miłośnik kolei i widząc Gagara musiał pstryknąć kilka fotek, jakaś starsza Pani na chwilę zatrzymała się by odmówić zdrowaśkę przed figurką Matki Boskiej.Kolejne zdjęcia za jakiś czas.
Kapliczkę kupiłeś jako podświetlonego gotowca od Omkia czy do składania w sklepie Świat modeli?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Kilka ładnych lat minęło od ostatniego wpisu, ale pora też znowu zabrać się za jakąś dioramę. Plan już wstępny jest, część materiałów doszła, część w drodze. Ogólnie ma być klimat Deutsche Bundesbahn około roku 1988 lub wcześniejszy nieco. Głównym obiektem ma być most Faller 120503 i tutaj mam pytanie zanim go zacznę składać. Całość po zrobieniu ma wyglądać mniej więcej tak jak na zdjęciu, ale zastanawia mnie czy na tego typu mostach możliwe było żeby tor był zasypany tłuczniem? Faller tak przewiduje, ale wydaje mi się że byłoby to dodatkowe obciążenie obiektu. W związku z tym czy nie lepiej usunąć tą "wannę" i tor ułożyć na kratownicowej konstrukcji?
314762_e.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
czy na tego typu mostach możliwe było żeby tor był zasypany tłuczniem?
Tak, ale zależy to od konstrukcji przęsła. Inaczej to wygląda, gdy przęsło jest zbudowane z założeniem stosowania podsypki, a inaczej jest, gdy podsypki ma nie być. Tak więc usunięcie "wanny" może okazać się trudne. Ale po pierwsze, nie jestem fachowcem od mostów i nie wiem, jak to powinno wyglądać bez podsypki, a po drugie, nie znam tego modelu.
 

Podobne wątki