• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy - Kacper

kacper1224

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam, postanowiłem zaprezentować moją pierwszą dioramę. Ma ona wymiary 51x30cm. Na pomysł wpadłem w kościele, jakoś tak mnie olśniło i przystąpiłem do prac w niedziele popołudniu. Dzisiaj skończyłem. Materiały wszystkie miałem, także nie było problemu.




 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#2
Widzę najciekawsze pomysły wpadają w nietypowych miejscach. Ja używam do tego najczęściej łazienki :D Ogólnie diorama jest bardzo fajna, ale jakoś mój wzrok bardziej odciągnęły te 2 duńsko/polskie DAFy. Uwielbiam takie zestawy i sam muszę pomyśleć o skompletowaniu takiego ;) A jedyne ale to te drzewka. Ale pewnie było użyte co było pod ręką, sam tak często robię
 
OP
OP
kacper1224

kacper1224

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#7
Dioramka SUPER! Ciekawi mnie tylko jak zrobiłeś skałkę ? :D A za DAF'y i moje ulubione skandynawskie klimaty masz wielkiego + :D
Skałkę zrobiłem ze styroduru, wycinałem, szlifowałem, a następnie pomalowałem i tak wyszło. DAFy należą do mojej firmy w 1:87, mogę je zaprezentować w odpowiednim dziale jeżeli chcesz. :)
 
OP
OP
kacper1224

kacper1224

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#8
Co do poprzedniej dioramki, to muszę porobić nowe zdjęcia, bo tamte usunął PP, zmieniłem drzewka a poza tym nie mam tamtych na dysku. ;)

Natomiast przed świętami wziąłem się za coś nowego. Robiąc to chciałem zrobić coś podobnego do takiego skrzyżowania: http://goo.gl/maps/sNBYF
Oczywiście nie chce robić identycznie w 100% bo trochę daleko jest mi jechać pomierzyć całe skrzyżowanie itp. :p

Co do planów, to 2/4 rzeczy są już prawie gotowe, mianowicie pobocze przy Drodze Wojewódzkiej i dom jednorodzinny.
Pozostałe rzeczy do zrobienia:
- Namalowanie linii na DW,
- Zrobienie wyspeki skrzyżowania (trawa, krzaczki, przystanek, krawężniki),
- Sklejenie wieży-podstacji transformatorowej i ustawienie jej na wolnym terenie.

Czekam jeszcze właśnie za paczkami z trawami różnej wysokości a także za budynkiem wieży-podstacji transformatorowej. Po weekendzie muszę zamówić jeszcze przystanek i słupy.

Pora na zdjęcia:





 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#9
Zapowiada się ciekawie, tylko chyba ostatnio wichura była i mocno przekrzywiła Ci znak drogowy.
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#13
Popieram wypowiedź przedmówcy.Po wykonaniu wzniesień, pagórków zupełnie inaczej będzie to wyglądało.Nie spiesz się, w razie jakichkolwiek wątpliwości
zawsze możesz się zapytać.Powodzenia:).
 
OP
OP
kacper1224

kacper1224

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#14
Dziękuję za komentarze. Sesja nadeszła, więc nie mam tyle czasu na zajmowanie się modelarstwem. :mad:
Natomiast dodałem pagórek na którym będzie stała wieża transformatorowa. Jeszcze nie jest do końca przymocowana, jedynie do zdjęcia ją postawiłem. Doszedł przystanek i zostało mi jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Ale już jest bliżej końca. :D








Jeżeli ktoś ma życzenie na jakieś zdjęcia to proszę pisać. :)
 

pierek

Znany użytkownik
Reakcje
76 9 0
#17
Fajna makietka,Mercedes chłodnia zajefajny,przystanek autobusowy super jeszcze tylko pasy na drodze i znaki poziome i będzie super git malina :).
Ale jest jedno małe ale musisz (ja zresztą też) zainwestować w tło do makiety bo na tle szafy to tak jak na moim parapecie-kicha ;).
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Makietka cudownie wygląda. Jeszcze tylko przewody wysokiego napięcia i będzie wspaniale. Co do tła to wystarczy dobre miejsce w plenerze ;) P.S Fajnie to Atego wygląda (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 105
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki