• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy - irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
SAM_2399.jpg
SAM_2400.jpg
SAM_2401.jpg
SAM_2402.jpg
SAM_2403.jpg
SAM_2406.jpg
SAM_2407.jpg
SAM_2409.jpg


Miała być, szybka i prosta diorama, ale chęci odeszły od robienia i czekała na te "lepsze dni".Teraz w końcu przyszła pora ją wykończyć.Jeszcze muszę tylko trochę bardziej pobrudzić płyty i gotowe.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Dobrze że napisałeś że, będziesz brudził płyty w takim gospodarstwie to one powinny być uwalone na maksa.
Bardzo mi się podoba ta diorama, nie wiem jak to robisz że Ci płyty betonowe nie pękają, mi zawsze.:D
Zastanawiam się cały czas jak opracować moduły dioram samochodowe na wzór i podobieństwo modułów kolejowych, robimy dużo dioram i podstawek fajnie by było jakby można je łączyć w sensowne całości.;)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Co do modułów to wydaje mi się że zachodni modelarze ustalili sobie normy, na przykład dolna krawędź modułu to mały pas zieleni i droga o określonej szerokości. A na środku można ulokować co się tylko chce. Jak pamiętam to na poprzednim forum już były takie propozycje ale skończyło się na kłótni o wymiary drogi i pasa zieleni :) Ale faktycznie, fajnie by to mogło wyglądać na jakiejś wystawie. Nawet jakoś umówić się kto co robi i mniej więcej jak żeby powstała jakaś realistyczna całość. Z tym że u kolejarzy ma to chyba większy urok bo mają bardziej ruchome hobby, bo u nas jedynie można by poustawiać modele i ruszać jedynie w wyobraźni ;)

Ale żeby nie było że zaśmiecamy Irokezowi temat. Całość prezentuje się bardzo fajnie. Dla mnie mega jest zieleń, możesz zdradzić technikę i produkt jaki do tego użyłeś? Jedyne co mi nie pasuje to zbyt czyste płyty, ale to wierze że poprawisz, i jakoś sztucznie wyglądająca ta plandeka z oponami. jakoś tak mało pofałdowana jest. Ale ogólnie pomysł oryginalny i wykonanie też bardzo fajne :)
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Wyszło super! Jestem pełen podziwu tylko mi ta plandeka nie pasuje ;)
Co do modułów to wydaje mi się że zachodni modelarze ustalili sobie normy, na przykład dolna krawędź modułu to mały pas zieleni i droga o określonej szerokości. A na środku można ulokować co się tylko chce. Jak pamiętam to na poprzednim forum już były takie propozycje ale skończyło się na kłótni o wymiary drogi i pasa zieleni :) Ale faktycznie, fajnie by to mogło wyglądać na jakiejś wystawie. Nawet jakoś umówić się kto co robi i mniej więcej jak żeby powstała jakaś realistyczna całość. Z tym że u kolejarzy ma to chyba większy urok bo mają bardziej ruchome hobby, bo u nas jedynie można by poustawiać modele i ruszać jedynie w wyobraźni ;) (..)
To może Faller car system :D?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Postanowiłem zrobić dioramę do prezentacji pojazdów.Wybór padł na plac rozładunkowy.Z tyłu będzie hałda węgla lub jakiegoś tłucznia.
Całośc pokryta betonowymi płytami.Do tego dojdzie szyna on suwnicy.Teren wstępnie uformowany, jutro dojdzie masa i być może zacznę kłaść płyty.
SAM_2532.jpg
SAM_2533.jpg
SAM_2535.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki