• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy - irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#2
Druga to dobrze znana baza MPO Warszawa.W wolnej chwili muszę ją "podrasować" do dzisiejszych standardów.Trochę zabawy z pigmentami, dosadzenie trawy i wymiana drzew.

SAM_7201.jpg
SAM_7202.jpg
SAM_7203.jpg
SAM_7204.jpg
SAM_7205.jpg
SAM_7207.jpg
SAM_7208.jpg
SAM_7214.jpg
SAM_7215.jpg
SAM_7216.jpg
SAM_7217.jpg
 
M

Maverick

Gość
#3
Brawo!!! Warsztat Trabanta/Wartburga wyszedł zajefajnie. Pełny realizm. Masa szczegółów, te piekne auta tak wspaniale zwaoryzowane prezentują się wysmienicie. Irokez chyle czoła przed twoimi umiejętnościami i talentem. Jak bedę w Polsce to na pewno wpadnę ją zobaczyć na żywo:)
Co do bazy MPO to mialem okazję ją już widzieć kilka razy na własne oczy i robi również wspaniałe wrażenie a co dopiero bedzie po udoskonaleniu które planujesz to nawet jest mi sobie ciężko wyobrazić ale na pewno będzie na co popatrzeć.
Jeszcze raz Irokez gratuluję wykonania i strasznie Ci zazdroszczę tych dioram i talentu.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#4
Ale Jelczy! Piękne! Jakiej firmy są te pojazdy? Najbardziej interesuje mnie model śmieciarki zaznaczony na czerwono, czy taki model jest gdzieś dostępny? Przypomina mi czasy z dzieciństwa ;) jeździło tego kiedyś sporo.
SAM_7217.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#5
Ogólnie Skody 706 to stary Permot, odpowiednio przerobiony i pomalowany.Skoda-Liaz wywrotka to Icar Model a Jelcze to kiedyś kupione w częściach z żywicy.Jeśli chodzi o tą śmieciarkę to zabudowe robiłem sam z polistyrenu, ale identyczną robi Tololoko.
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#12
Dioramy SSUUPPEERR .Chciałbym tak potrafić .Mam pytanko odnośnie bazy MPO a mianowicie tego jelcza z beczką ,czyja to produkcja jeżeli chodzi o zabudowę. Właśnie takiego modelu poszukuję (lub planuję zabudować na podwoziu SAW-MODEL).
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#13
Oj, chyba pytań o poszczególne sprzęty z MPO będzie więcej ;) Może obfotografujesz i opiszesz je po kolei w nowym temacie? Mnie interesuje m. in. ta kanciata zabudowa na jelczu.
Jeśli miejsce na parkingu pozwoli i wciąż masz ochotę na śmieciarki, to dopełnić obraz można by było starem z bramową zabudową na śmietniki kontenerowe.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#15
Jeśli chodzi o pojazdy to w najblizszych dniach postaram się je ofocić.Natomiast Jelcz szambiarka to moja robota.Beczka zrobiona z pozostałości po taśmie z kasy fiskalnej.:D
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#16
Dziś mała zapowiedz tego co powstanie w najblizyszm czasie.
Droga gdzieś w Austrii, głęboki rów a w nim Daf.:D
Do tego dojdą dwa Steyry straży i kilka figurek.Obecnie trwają prace nad Dafem.Pojazd ma być tylko lekko obtłuczony a główne uszkodzenia to połamane plastikowe elementy nadwozia.Resztki ziemi na pojeździe wysychają, gdzieniegdzie dałem wyrwane kępy traw.

SAM_7754.jpg
SAM_7755.jpg
SAM_7756.jpg
SAM_7759.jpg
SAM_7758.jpg
SAM_7760.jpg
 
M

Maverick

Gość
#17
To moglem Ci podesłać zdjęcia z mojego wypadku moim DAFem a był atrakcyjniejszy bo ja to całkowicie leżałem w rowie na prawym boku. :D
Pamiętaj, że przednie reflektory w DAFie są nie do zbicia/rozbicia i praktycznie zawsze zostają na swoim miejscu, oczywiście ich obudowa jak najbardziej jest do połamania i tak jak na twoim odpada ale klosz zostaje w takich sytuacjach na bank na swoim miejscu. Tak, więc musisz zamontować ten reflektor a to juz doda mu wspaniałego realizmu.
Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy.
 
M

Maverick

Gość
#19
No teraz to już perfekcyjnie wygląda. A te pęknięcie na szybie... super! Chyle czola przed twoimi umiejętnościami i talentem Irokez.(y)
Już sobie wyobrażam jak fantastycznie będzie wyglądać ta scenka na dioramie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki