• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy i moduły ASTRO

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
#61
Masochiści .... skleciłem jedno drzewo z drutu i nigdy więcej :) uważam że kolega od drzew FREON robi je idealne w bdb cenie :)
E tam, z drutu nakręciłem z 50 drzew - fajna zabawa, można robić i np. oglądać film. Takie odmóżdżenie. Ale faktycznie kupę czasu to zabiera, dlatego szukam alternatyw. W sobotę byłem w Tczewie na wystawie Kolej dla niepodległej czy jakoś tak. No i makieta Pana Leszka i jego kolegów z "Sopockiej" były częściowo zazielenione komosą i jakoś taki niedosyt czułem. Nie bardzo mi ta komosa pasuje. Później wrzucę fotki i filmy, bo narobiłem ich od groma.
Drzewa Freonu fajne, są ale co swoje to swoje...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#62
Nie no jasne że tak.... ale czas poświęcony na kręcenie druta wolę przeznaczyć na lutowanie deuta do diód lub np na malowanie modeli aerografem :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
#63
Nie no jasne że tak.... ale czas poświęcony na kręcenie druta wolę przeznaczyć na lutowanie deuta do diód lub np na malowanie modeli aerografem :)
A ja ci powiem, że lubię zmieniać sobie zajęcia - i czasem mam dość malowania, lutowania, klejenia i mam ochotę sobie upleść drzewko. Moja żona dostaje pomału szału, bo zostawiam je na wierzchu czasem :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#64
Ja też lubię zmieniać zajęcie dlatego jeszcze tutaj mam w rękawie takie asy jak:
- przygotowanie wydruków 3d pod malowanie skala 160, 220
- ułożenie torów na makiecie
- elektryka na makiecie i całe PZT ;)
- elektryka w autku RC
- elektryka do semaforów w skali 220
- zaprojektowanie kolejnego wagonu w 220 i ukończenie loka w 160
- pomalowanie autek w skali 160 i 220 :)
- zamontowanie mechanizmu wywrotu w trucku 1:14
- nakręcenie filmu i montaż z MANem rc w 1:87
- i pewnie inne duperele.....ale kręcenia druta na drzewa tutaj nie ma :) i nie będzie :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
#65
Ja też lubię zmieniać zajęcie dlatego jeszcze tutaj mam w rękawie takie asy jak:
- przygotowanie wydruków 3d pod malowanie skala 160, 220
- ułożenie torów na makiecie
- elektryka na makiecie i całe PZT ;)
- elektryka w autku RC
- elektryka do semaforów w skali 220
- zaprojektowanie kolejnego wagonu w 220 i ukończenie loka w 160
- pomalowanie autek w skali 160 i 220 :)
- zamontowanie mechanizmu wywrotu w trucku 1:14
- nakręcenie filmu i montaż z MANem rc w 1:87
- i pewnie inne duperele.....ale kręcenia druta na drzewa tutaj nie ma :) i nie będzie :D
no bo jesteśinżynier a nie ogrodnik :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
#68
Witam, wprawdzie wystawiłem na sprzedaż, bo zalegała na półce, ale myślę że warto ją uwiecznić w tym wątku. Dioramka do prezentacji kolekcji modeli ciężarówek. Nawet zamówiłem do niej gablotkę, ale plastyk-reklamiarz przez pół roku nie mógł jej wystrugać z plexi...
PSX_20180911_014719.jpg
PSX_20180911_014436.jpg
PSX_20180911_014500.jpg
PSX_20180911_014524.jpg
PSX_20180911_014545.jpg
PSX_20180911_014605.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
#69
No dobra, zmogłem film, a w zasadzie filmy, bo program mój ma ograniczenia do 10 minut, a ja się rozgadałem :) no i wyszły trzy filmy. Proszę o wyrozumiałość, bo Roman Polański ze mnie nie będzie, Lucjan Szołajski też... zresztą nie mam szans na bycie drugim Adamem Słodowym również... ale za to zadbałem o oprawę. Mam nadzieję, że treści też tam trochę jest.
Założyłem swój kanał, a nawet stronkę na facebooku, gdzie będę wrzucał to i owo. Jak ktoś chce, niech "polubuje".
Zapraszam do obejrzenia. Pod filmem akceptuję jedynie posty "chwalebne", wszelkie słowo krytyki będzie skutecznie eliminowane przez niewidzialną rękę cenzury ;)

 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#70
@Astro . Jest dobrze, ale na Oskara jeszcze nie zapracowałeś. Proszę zrób cos z fokusem bo Ci często ucieka. Plus sam czasami "uciekasz" kadru jak np sprejujesz:) Filmik fajny i łatwy w odbiorze. Bede próbował jak tylko kupie posypki Heki;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
#71
@Astro . Jest dobrze na Oskara jeszcze nie zapracowałeś. Proszę zrób cos z fokusem bo Ci często ucieka. Plus sam czasami "uciekasz" kadru jak np sprejujesz:) Filmik fajny i łatwy w odbiorze. Bede próbował jak tylko kupie posypki Heki;)
dzięki, no cóż - uczę się "na reżysera" i "operatora"... :D
a tak serio to ten filmik pójdzie do śmieci niebawem, zastąpię go lepiej wykonanym, bo faktycznie focus jest kapryśny - kręciłem canonem eosem i jak mu nie podetknę pod nos, to łobuz gubi ostrość. No a ja sam uciekam, bo nie patrzę w wyświetlacz, tylko na to co robię - jak podepnę do monitora jakiegoś, będzie łatwiej to ogarniać.
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#75
Bardzo fajny i pomocny materiał. Dodałbym tylko proces tworzenia podstaw i korony drzew z drucików, dodatkowo rodzaj posypki imitującej korę, np brzozy...Całośc prezentuje się bardzo ciekawie, tym bardziej, że można zrobić to samemu w domu.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
#80
Drzewka drzewkami, auta autami, ale Rumia coraz bliżej a modułów ni widu, ni słychu... Czekając na profile, postanowiłem zacząć już działać. Ogolny plan jest taki, by powstały trzy lub cztery moduły długości 90cm w oparciu o profil czołowy "szczeciński" ze szlakiem kolejowym dwutorowym oraz drogą pod autka car system. Aby nie oglądać się na nikogo, postanowiłem zrobić własne pętelki dla aut, jako, że są po części autonomiczne i nie zechcą się zatrzymywać z końcem drogi. Dwa skrajne moduły takie właśnie pętelki otrzymają. A żeby nie było sztucznie, kombinuję z nawrotkami nieco ukrytymi. Dlatego potrzebuję mostów. Konkretnie mostku dla aut i mostu kolejowego.
Na pierwszy ogień pójdzie most blachownicowy, na wzór wziąłem sobie most nad rzeką Myją, koło Sieradza. Dlaczego akurat ten? Bo jest fajny i pasuje do mojej fikcyjnej scenerii. Wprawdzie pod nim rzeki nie będzie, tylko droga i być może strumyk, ale co z tego?
A oto on:
2016 (4).JPG
Przyczolek wschodni.JPG
P8290099.JPG

Most postanowiłem wykonać z hipsu i oprzeć go na styrodurze. Zobaczymy co mi wyjdzie. Początkowo wprawdzie szukałem gotowca, ale nic nie rzuciło mnie na kolana. Później przyszedł pomysł kartonu w laserze, ale to wiązałoby się z czekaniem, na kolegę Stefana, a on i tak ma huk roboty. No więc hips. Lubię ten materiał, choć wolałbym ten most robić z blaszek,, bo jednak metal to metal, ale... Czasu nie mam. I nie umiem. :)
No dobra... Poniżej fotki z frontu robót...
PSX_20180926_030558.jpg

PSX_20180926_030634.jpg

PSX_20180926_030706.jpg
.
Na dziś wystarczy. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki