• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy i moduły ASTRO

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Dziękuję za przychylne komentarze.
Dziś walczyłem z papą. Już ostatnio odstawiłem na bok moje dotychczasowe metody i podejrzałem co nieco u kolegów Heńka Stara i Szifo. No i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony eksperymentem. Papę wykonałem x papieru ściernego 2500, malowanego akrylem i brudzonego mixem technik.
Ponadto zrobiłem rynny i rury spustowe oraz pocudowałem jeszcze trochę przy ścianach.
PSX_20190916_033655.jpg
PSX_20190916_032257.jpg
PSX_20190916_032402.jpg
PSX_20190916_032313.jpg
PSX_20190916_032341.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
@koyot - prawdę rzekłszy PRL za nami, to PRL bis wraca wielkimi krokami, więc zacznij już lubić, albo skończysz w łagrze, skoro nie podobają ci się warunki jakie narzuca państwo... ;) a tak serio, to niedaleko mojego domu mam podobne klimaty, a przecież 21 wiek niby. I czynne. Działa! Leśnicy tam siedzą i chleją. Tylko zamiast Jelczy i kamazów są many i dafy...
PSX_20190916_214258.jpg
PSX_20190916_214316.jpg
@Sklejacz - budynki w trakcie prac, więc wszystko przede mną. Przydałby mi się ktoś doświadczeńszy pod ręką. Ale mam tylko forum. Z kolei te eksperymenty szalenie mnie bawią, a że we wszystkim jestem samoukiem, tu też się nauczę. Tylko muszę popróbować.
@daromaro - znam stronkę, znam metodę i ją poniekąd wykorzystam. Tzn. po zmodyfikowaniu. Mieszanie farby z zagęszczaczami w proszku powoduje brak kontroli nad pędzlem, a w konsekwencji grubaśne i niechlujne linie zgrzewów. Te powinny mieć w realu max 5cm. W skali prawie nic - niecałe 0.6 mm, ale bez nich wygląda słabo. Do tej pory używałem czarnego brystoli i wikolu z dodatkiem czarnej farby, była grubość i połysk. Ale wikol gęsty, więc grubość za gruba mi wychodziła. Teraz użyłem papieru ściernego 2500, a na zgrzewy lakieru vallejo połysk z dodatkiem farby. Udaje mi się wstawić cieńsze linie. Później wrzucę efekt mej pracy.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
@koyot - prawdę rzekłszy PRL za nami, to PRL bis wraca wielkimi krokami, więc zacznij już lubić, albo skończysz w łagrze, skoro nie podobają ci się warunki jakie narzuca państwo... ;) .
To o czym wspominasz już wiele, wiele lat temu mi się nie spodobało i jest to jeden z kilku powodów, dla którego już w nim nie mieszkam.
Co do sposobu pokazanego na stronce od gbbkolejki: jest kiepski, za gruby jak na lepik, tak to jest lepik a nie smoła jak autor pisze w poradniku. Zdecydowanie lepiej wyszło Tobie, przecież pokazałeś wyeksploatowane pokrycie a nie nowe jak tam.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Astro, chodziło o takiego Pana Henia w skali ;)
Wiem. Aczkolwiek przydałby się taki Heniek Star pod ręką ;)
Tak czy siak polepiłem lepikiem lub smołą. W zasadzie to lepik służy do klejenia papy do podłoża i do robienia izolacji ścian fundamentowych, a papę kleiło się nsjczęściej właśnie smołą. Sam z ojcem nie raz kleiłem i łatałem dachy na naszych "włościach".. lepik był drogi a smoła tania...
PSX_20190916_232138.jpg
PSX_20190916_232158.jpg
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Ja swoje próby na fabryczce pikow wywaliłem w pierony. Temat nie jest taki łatwy ;) A że się na pomorzu naoglądałem takich dachów, ino blaszanych... Może i koncepcja się zmieni? Choć i jakiś taki garaż trochę kusi. Koło mnie były fajne blaszaki po dawnej bazie PKSu, ale je na początku września zrównali z ziemią. Zdjęć oczywiście nie mam... :/
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
To jeszcze wsm pokażę komin jaki przed chwilà wystrugałem. Czapka z kartonu, trxon z takiego śmiesznego poliuretanu chyna, z nadrukiem cegły.
Kołnierz z papy do poprawki, ale już nie dziś.
Co sądzicie?
PSX_20190917_002547.jpg
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Całkiem, całkiem, jak poprawisz kołnierz będzie super.
Kurde, tak z tym zasuwasz..... muszę się za moje projekty zabrać.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Całkiem, całkiem, jak poprawisz kołnierz będzie super.
Kurde, tak z tym zasuwasz..... muszę się za moje projekty zabrać.
Szczerze mówiąc listę rzeczy do zrobienia ma. Tak długą, że aby zdążyć przed ślepotą starczą powinienem zagęścić ruchy...
Komin extra(y), ale dekarz z Ciebie lichy:p
Ej no. Ale czemu? Przecież ładnie papę ułożyłem...
Komin super i o ile nie ma tam ogrzewania gazowego, to faktycznie by mu się przydało trochę sadzy;)
Będzie sadza.
Komin rewelacyjny. Jak poprawisz kołnierz i zaczernisz otwór na dym to będzie idealny. (y)
Ten kołnierz to nie wiem czemu taki zrobiłem. Chyba ze zmęczenia.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
W sensie obróbki blacharskiej na attyce? Oczywiście będzie. Niebawem pójdzie na trawialnie, albo zrobię z hipsu. Zobaczę. Ale dzięki za czujność.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Komin i jego obróbka poprawione zgodnie ze sztuką. Jestem zadowolony, a to wcale nie takie oczywiste.
PSX_20190918_224315.jpg

W międzyczasie popełniłem jeszcze taki sobie chlewik. Poliuretan z wzorem cegły zamiast murowanych ścian, karton zamiast drewns na dachu i drzwiach, papier ścierny zamiast papy.
PSX_20190918_223936.jpg

PSX_20190918_224001.jpg

PSX_20190918_224019.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki