• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy i moduły ASTRO

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#22
Witam ponownie. Przedstawiam kolejną dioramkę pod "złomka", tym razem robioną typowo na zamówienie. I muszę przyznać, że dobrze się przy tym bawiłem.
Dioramka zrobiona jest na cienkim spodzie z hipsu, bo ma być wklejona w makietę. Wyzwaniem było zamocowanie drzewka, gdyż nie było możliwości wbicia drutu mocującego, drzewo jest zwyczajnie przyklejone... Oby przetrwało wyprawę pocztą.
PSX_20180827_005917.jpg
PSX_20180827_005943.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#24
Bardzo ładna ;) Czasami mniej znaczy więcej ;) Pomyśl nad jakimś pudełkiem z zabezpieczeniem ;)

https://agtom.eu/szukaj?controller=...search_query=gablotka+na+model&submit_search=
Dzięki. W zasadzie te dioramki nie dla mnie, więc gablotki tutaj się nie przydadzą ale jak w końcu skończę swoje pełne modele to przygotuję im rodzaj wystawy w firmie. Pomysł mam by pod szkłem przechowywać moduły ( a mam je w zaawansowanym planie) na widoku, obawiam się tylko płowienia od słońca. Jakieś pomysły? Gablota uv?
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#27
Trochę zbrzydło mi złomkowanie, na syrenę patrzeć chwilowo nie mogę, a komputer zajety.. Film liczy.. No a jak wiadomo, nudzić się nie lubię. Poza tym Szymon podrzucił pomysł szopy dla złomka. Postanowiłem zrobić taką dioramkę, którą bedzie mozna wkleić w moduł, albo makietę jak już strych wykończę (o ile on mnie wcześniej nie wykończy).
Do końca dioramki dalej niż bliżej, ale postanowiłem pokazać kilka elementów, które robię z pamięci. A scenka ma być osadzona we włościach moich dziadków, gdzie raczyłem wypoczywać w okresie letnich i zimowych wakacji. Wprawdzie złomka tam nigdy nie było, ale bywał niebieski "smutek" czyli syrena pickup z za budową typu "custom", bodaj z ręcznie gietej blachy, malowany (sic!) pędzlem przez poprzedniego właściciela na kolor wykur..cie niebieski właśnie. Smutek był autem roboczym pełniącym służbę na plantacji truskawek, której szczerze nienawidziłem i do dziś truskawki omijam łukiem.
No ale do rzeczy. Obrazki powiedzą same za siebie. Zaznaczę że wszystko dostanie jasny kurz z aero i lakier mat.
PSX_20180901_023608.jpg

PSX_20180901_023538.jpg

PSX_20180901_023945.jpg

PSX_20180901_024013.jpg

PSX_20180901_024106.jpg

PSX_20180901_023926.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#28
Ten grzybek/mech na ścianach wyszedł rewelacyjnie. Uważaj. Nie przedobrz z matowym lakierem, żebyś tego nie przylukrował. Do modeli architektonicznych ja jestem raczej skłonny zostawiać farbę bez lakierowania. Tego raczej nikt nie powinien dotykać. Ewentualnie jak farba jest zbyt błyszcząca to można do niej dodawać matową bazę.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.511 33 0
#29
Piękna stodoła. Uważam jednak że dolna część z drzwiami za bardzo się odcina w stosunku od tej trójkątnej. Przecież one równo dostawały po dupie od warunków atmosferycznych.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#30
Ten grzybek/mech na ścianach wyszedł rewelacyjnie. Uważaj. Nie przedobrz z matowym lakierem, żebyś tego nie przylukrował. Do modeli architektonicznych ja jestem raczej skłonny zostawiać farbę bez lakierowania. Tego raczej nikt nie powinien dotykać. Ewentualnie jak farba jest zbyt błyszcząca to można do niej dodawać matową bazę.
Dzięki. Ten mech to sucho wcierana zielona farba vallejo. Kolor faktycznie wprost idealny na mech :)
Same akryle są bardzo matowe, ale problemem jest balsa, która ładnie chłonie farbę co daje ten efekt miejscowego płowienia i sinicy, ale w miejscach klejenia (a kleiłem wikolem i ca) impregnuje się, co psuje efekt. Farba na kleju jest minimalnie mniej matowa.
Jest jeszcze kwestia pudrów, które nałozę na papę, by ją rozjaśnić i miejscowo przybrudzić.
Ale mam w planie zrobić próbkę na odpadach więc jesli zauważę coś niepokojącego, to nie polakieruję.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#32
Ciekawe, bo ba żywo tej różnicy nie widać. Pokombinuję jeszcze ;)
Aparat czasami płata figle i pokazuje ten sam przedmiot zupełnie inaczej niż na żywo. Często pomaga ustawienie balansu bieli, wyłączenie lampy, zmiana typu oświetlenia lub przejście na ustawienia manualne a czasami niestety to oznacza że coś jest do poprawy.
Rzeczywiście kolega @pado ma rację. Musisz delikatnie dopasować te dwie części.

Co do niwelowania różnicy w ogóle, to pudry i tylko pudry, aż do porządanego efektu.

Dzięki za wskazówki odnośnie mchu. Mieszasz kolory, czy używasz gotowy numerek?
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#33
Aparat czasami płata figle i pokazuje ten sam przedmiot zupełnie inaczej niż na żywo. Często pomaga ustawienie balansu bieli, wyłączenie lampy, zmiana typu oświetlenia lub przejście na ustawienia manualne a czasami niestety to oznacza że coś jest do poprawy.
Rzeczywiście kolega @pado ma rację. Musisz delikatnie dopasować te dwie części.

Co do niwelowania różnicy w ogóle, to pudry i tylko pudry, aż do porządanego efektu.

Dzięki za wskazówki odnośnie mchu. Mieszasz kolory, czy używasz gotowy numerek?
Gotowy nr. Podam później. Dzięki.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#34
Dobrze Ci wyszła waloryzacji i mech dał znakomity efekt. Czyli można powiedzieć że końcowy etap roboty na 5.
Ja bym jednak zrobił inaczej podstawy. Po pierwsze balsa akurat do takiego modelu to kiepski pomysł. Jest miękka i ciężko zapanować nad tym, robią się drzazgi i niezbyt ładnie wyszły linie podziału desek. Co więcej użyłeś grubej deski co uniemozliwilo zrobienie efektu zachodzenia desek szczytowych na ścianę. U Ciebie jest szpara. Inna rzecz to gruba podłoga ale powiedzmy że zamaskujesz dzwiami, chociaż w budzie już ciężko będzie przy tym typie otworu.
Dużo lepiej by wyszło gdybyś to zrobił z forniru dębowego. Wiem że trudniej w obróbce i bardziej pracochłonne cięcie desek i składanie ale efekt duuużo lepszy :) zwłaszcza że jak pisałem waloryzacja swietna. I tak sobie myślę że stodoły z drzwiami od szczytu chyba nigdy nie widziałem. Powinny być z boku na przestrzal i sąsieki po bokach na siano i słumę :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#35
Dobrze Ci wyszła waloryzacji i mech dał znakomity efekt. Czyli można powiedzieć że końcowy etap roboty na 5.
Ja bym jednak zrobił inaczej podstawy. Po pierwsze balsa akurat do takiego modelu to kiepski pomysł. Jest miękka i ciężko zapanować nad tym, robią się drzazgi i niezbyt ładnie wyszły linie podziału desek. Co więcej użyłeś grubej deski co uniemozliwilo zrobienie efektu zachodzenia desek szczytowych na ścianę. U Ciebie jest szpara. Inna rzecz to gruba podłoga ale powiedzmy że zamaskujesz dzwiami, chociaż w budzie już ciężko będzie przy tym typie otworu.
Dużo lepiej by wyszło gdybyś to zrobił z forniru dębowego. Wiem że trudniej w obróbce i bardziej pracochłonne cięcie desek i składanie ale efekt duuużo lepszy :) zwłaszcza że jak pisałem waloryzacja swietna. I tak sobie myślę że stodoły z drzwiami od szczytu chyba nigdy nie widziałem. Powinny być z boku na przestrzal i sąsieki po bokach na siano i słumę :D
Dzięki za podpowiedzi. Trochę ciężko mi wyobrazić sobie, że deskuję sztuka po sztuce tę szopę... Już szlag mnie trafiał przy szczebelkach drabiny... Ale nie byłbym sobą gdybym nie spróbował tego forniru. Jest na to specjalny sklep, czy gógle wystarczy?
Podłoga jest gruba bo teren bedzie modelowany i ukryje mi ten beton prawie do górnej płaszczyzny.
Co do funkcji tej budy... Nie jest to stodoła a szopa wystawiona gdzieś w 50-60 latach przez dziadka i ojca. Postawili jeszcze dwie z dachami pulpitowymi na innym podwórku. I te zrobię fornirem, a co... :)
W tych szopach było przechowywane wszystko. Wegiel, drewno, motorowery, rowery, narzedzia, a nawet meble...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#37
Trochę zbrzydło mi złomkowanie, na syrenę patrzeć chwilowo nie mogę, a komputer zajety.. Film liczy.. No a jak wiadomo, nudzić się nie lubię.
Szopa świetna. Ale jak chcesz jakiejś odmiany od Syrenki to dokończ figurki kierowców do ciężarówek, które obiecałeś mi zrobić. ;) :) Z chęcią kupię takie figurki, bo te co mam od jakiegoś Chińczyka już mnie drażnią.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#39
Fornir na cele modelarskie - najlepiej odpady i resztki (za free) z jakiegoś warsztatu stolarskiego, który go używa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki