• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy i moduły ASTRO

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Heniu, cegłą jest jak najbardziej przestrzenna, dostałą trochę farby w fugi więc może się nieco spłaszczyła, ale jest to poliuretan z nadrukiem - ale wytłaczany na ok 0,3 mm. Deski u góry to również balsa jak i ta mała szopka.
No właśnie to miałem na myśli, że to nie jest jakaś formatka plastikowa jakiegoś tam Auchagena. A, to jest gotowiec czy sam rzeźbiłeś?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Jakoś tu wcześniej nie zajrzałem, może dlatego, że to dział samochodowy i nie spodziewałem się tematów kolejowych. Te szopki są rewelacyjne, jak zresztą wszystkie prace kolegi Astro. Mam pytanie: jakiej firmy są tory i rozjazdy na tej makiecie klubowej?
Pora pokazać klubowe moduły nad którymi pracuję w domowym zaciszu.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Andrzeju, dziękuję za miłe słowa , faktycznie jestem z tym wątkiem w dziale samochodowym, bo moje moduły i dioramy mają samochodowy priorytet :) Szkoda, ale chyba nie można mieć dostępu do wątku z dwóch działów. A przecież to wszystko się u mnie wiąże. Może założę drugi równoległy dla kolegów kolejowych?
Przyznam, że nie wiem co to są za tory i rozjazdy - skrzynki montował i tory na nich układał kolega @Konrad, może się wypowie. Na moich - w uzgodnieniu z Piotrem @Salsa montuję Roco. Przypuszczam że i tutaj są te same, ale nie mam modułów pod ręką żeby sprawdzić - aktualnie są wpięte w Metropolii.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Pytam z ciekawości, bo to podwójne przejście ze skrzyżowaniem w środku nie wygląd mi na Roco.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Taka szopka powstała. Technika odmienna... fornir cięty na deski i klejony do drewnianej ramy. Masakra... umęczyłem się jak diabli. Aż się prosi by oświetlić, bo przez szczeliny między deskami światło przenika.
Rower od Kotebi - karton cięty laserem.
PSX_20200318_020849.jpg
PSX_20200318_020941.jpg
PSX_20200318_020916.jpg
PSX_20200318_021036.jpg
PSX_20200318_021008.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Dziękuję za miłe komentarze. Fornir faktycznie tnie się beznadzirjnie. Na sucho. Po zwilżeniu idzie znacznie lepiej. Niestety na ten pomysł wpadłem pod koniec prac :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Dziękuję za miłe komentarze. Fornir faktycznie tnie się beznadzirjnie. Na sucho. Po zwilżeniu idzie znacznie lepiej. Niestety na ten pomysł wpadłem pod koniec prac :)
Dokładnie, na chwilkę do wrzątku, ale cięty na sucho pięknie imituje takie deski prosto z traku.
Najlepszy jest olchowy, brzozowy i topolowy. Dąb i mahoń jest generalnie kruchy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
Fornir faktycznie tnie się beznadzirjnie. Na sucho.
Bez przesady Grzesiu. Fornir tnie się świetnie nożykiem modelarskim przy linijce. Jak do tej pory nie miałem żadnego problemu, zarówno wzdłuż włókien jak i w poprzek. Nożyk tylko musi być ostry. Ja używam modelarskich nożyków Olfa i może dlatego nie mam problemów z cięciem.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Koledzy, nadejszła wielkopomna chwila, by wykonane wcześniej rudery jakoß wykorzystać. Tak to jest niestety, że w głowie wszystko pasuje jak ulał, stawiam na makietę i cmokam pół dnia, łażę, gderam i mi nie leży....
Tak jest i teraz. Robię dioramkę, którą będę chciał wkleić w któryś moduł i nie mogę się zdecydować na układ zabudowań. Może ktoś doradzi?
Osobiście wolę wariant 2.
PSX_20200330_011728.jpg

PSX_20200330_011718.jpg


A tu trochę zbliżeń. Szopa świetnie się komponuje, jestem baaardzo z niej zadowolony.
PSX_20200330_011204.jpg

PSX_20200330_011328.jpg

PSX_20200330_011248.jpg

PSX_20200330_011626.jpg

PSX_20200330_011431.jpg

PSX_20200330_011213.jpg

PSX_20200330_011057.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ty, architekt.... urbanista...
Ty nas prosisz o pomoc u układzie przestrzennym zabudowy... i tak dalej, względem tego, zasadniczo pobieżnie...???

Ja po samochodówce jestem... No dobra, pierwszy łeb pod nóż podłożę - ja bym wywalił ceglany chlewik albo go przemalował (tak wiem).

Dom i szopa kleją się idealnie (klimatycznie i kolorystycznie) a ten chlewik ceglany jakby z innej bajki. Nie mówię, że zły, tylko że z innej bajki. Jakby na sielskie i słoneczne Kujawy, ktoś implanta z czarnego i przydymionego Ślónsko przeszczepił. Jakby kopalnia w tle była, to chlewik byłby cacany, ale na wsi? Chyba że byś go bardziej w pomarańcz wpuścił, żeby bardziej pod dachówkę przypasował.

Wiem, że to co napiszę możę się wydać dziwne, ale czuję, że jakby chlewik był w pomarańczach to każdy układ zabudowy będzie dobry.
cegła.jpg


A teraz przypowieść o moim przyszywanym wujku spod Siemiatyczów. Jak Tadzio kowal sprzedał motor i pierwsze we wsi auto zanabył (Syrenkę), to szopę gdzie miał stać samochód postawił przyklejoną do domu (na ukochanych grządkach cioci). Potem w nocy nasłuchiwał czy mu czego nie odkręcą i nie ukradną.
Więc ja bym pewnie szopę dał bliżej, a chlewik dalej od chałupy.

A jak już się uspokoisz, to możesz napisać czym malowałeś dach od domu że wyszedł taki ładny:cool:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki