• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy i makiety od SCYZORA

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Zapowiada się rewelacyjnie. Moje ulubione klimaty. Ale kolega chyba ma rację
Płyty pewnie już przyklejone - ale jak patrze to zadaje sobie bytanie czy nie lepiej byloby układać je nie na zakładkę ale w każdą stronę w równych rzędach - szczególnie razi to na krawędziach czy przy wadze - będziesz tam wstawiał przecięte na pól płyty ? Nie kojarzę aby coś takiego normalnie występowało a wypełnione czymś innym puste pola tez niespecjalnie będą wyglądać.
Nie przekonuje mnie także sposób ich pobrudzenia - każda jakby brudzona oddzielnie - chyba lepiej jak się je brudzi już na dioramie a zabrudzenia płynni przechodzą z płyty na płytę
Pamiętam że na drogach były na zakładkę, ale na placach, to raczej sobie nie przypominam.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Niezła robota choć oledzy mają trochę racji. Faktycznie połówkowanie płyt wygląda dość dziwnie. Praktycznie wszędzie po wpisaniu w "gógla" słów: plac, płyty betonowe, skład węgla, wyskakują płyty układane równo.
131215_1256223772390_n.jpg 338624797_3_644x461_sprzedam-plyty-drogowe-uzywane-w-warszawie-materialy-budowlane.jpg
Z kolei brudzenie płyt wygląda fajnie. Jak dojdzie pył z węgla i poprzerastania z trawy, będzie realistycznie.
Wprawdzie jeszcze nie zamontowana, ale zmieniłbym bramę wjazdową - jest - owszem własnej roboty - ale siermiężna trochę i zbyt masywna. Ostatnio kupiłem trawione od kolegi Grzegorza ( nie jestem jego managerem sprzedaży, ale produkty ma co najmniej świetne), koszt - trzynaście złotych:
image5998.jpg

http://ostbahn-mk.pl/index_files/Page5906.htm
 
OP
OP
S

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
Dziękuję za komentarze.
Dziś kolejne fotki z budowy.
Uformowałem hałdy węgla
Drzewa002.jpg

Drzewa003.jpg

Drzewa004.jpg


Wykonałem wiatę na ładowarki i koparki obsługujące skład węgla.
Drzewa005.jpg

Drzewa006.jpg


Postawione ogrodzenie, ułożony częściowo chodnik i powoli zasypujemy zasieki węglem.

IMG-20110815-00058.jpg

IMG-20110815-00059.jpg

IMG-20110815-00065.jpg

IMG-20110815-00066.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Bo to jest ten lepszy gatunek węgla, dlatego jest gruby;) Dla kontrastu w innym dałbym drobniejszy i miał. Pamiętam też z dawnych lat, że i tzw. kęsy bywały w sprzedaży.
Dioramka fajnie się zapowiada(y)
Blacha na wiacie własnej roboty czy gotowiec?
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Bardzo fanie to wygląda i nie wiem dlaczego inni koledzy nie widzą tam wszystkich "gatunków" węgla ale ja widzę i miał, i groszek, i pozostałe rodzaje węgla. Wystarczy się uważnie przyjrzeć całości tego placu ;)
 
OP
OP
S

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
Bardzo ładnie!
Czy tło na zdjęciach jest częścią dioramy, czy naturalne?
Jeśli tak, podoba mi się dobór koloru zieleni. Jaka to trawka?
Tło jest naturalne, trawka polak 8205,8203.
Bardzo efektowna i dobra praca. Trzymam kciuki w dalszym postępie prac. Chodnik od kolegi Hugwy?
Chodnik to wyrób Auhagena, docięty na konkretny wymiar i odpowiednio zwaloryzowany.

Kolejne fotki.
DSC05753.JPG

DSC05759.JPG

DSC05758.JPG

DSC05757.JPG

DSC05756.JPG

DSC05754.JPG

DSC05760.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
To jest nówka - ani rysy, nawet na pace :)
Dioramka nabiera rumieńców, mnie osobiście ten chodnik wkurza, bo układanie na zakład ma sens, żeby płytki nie klawiszowały tak bardzo, ale ukłąda się wzdłuż chodnika, nie w poprzek. za dużo odpadów... No chyba, że jest jakieś konkretne wytłumaczenie - np. że to przekładany z innego miejsca i mieli w cholerę połówek do ułożenia :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 41
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki