• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy i makiety od SCYZORA

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Jestem innego zdania. Diorama zapowiada się naprawdę ciekawie, natomiast sam budynek według mnie nie, jeśli kolega Scyzor pozwoli to mam takie uwagi: ogólnie biurowiec robi wrażenie bardzo "szczupłego", że tak się wyrażę, jakby był w skali 1:100 co najmniej. Poza tym w ogóle jest za mało miejsca na jakąkolwiek klatkę schodową, nie wspominając o jakichś korytarzach na piętrach. Budowla jest ponadto jakby na siłę wciśnięta na niewielkim skrawku terenu( na którym zmieści się raczej portiernia). To wszystko moim zdaniem psuje efekt całości. Moja rada jest taka, że taki dość duży( trzykondygnacyjny ) biurowiec, można wykonać jako fasadę( widoczną z najbardziej atrakcyjnej strony dioramy), będzie wtedy tworzyć fajne tło dla ciężarówek stojących na placu. Oczywiście jeśli kolega uważa, że biurowiec jest konieczny.
Wszystko zależy czy ktoś robi dioramę redukcyjną czy totalnie fikcyjną. Przy redukcyjnej, zgoda, ten budynek jest nierealny.
 
OP
OP
S

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
Jestem innego zdania. Diorama zapowiada się naprawdę ciekawie, natomiast sam budynek według mnie nie, jeśli kolega Scyzor pozwoli to mam takie uwagi: ogólnie biurowiec robi wrażenie bardzo "szczupłego", że tak się wyrażę, jakby był w skali 1:100 co najmniej. Poza tym w ogóle jest za mało miejsca na jakąkolwiek klatkę schodową, nie wspominając o jakichś korytarzach na piętrach. Budowla jest ponadto jakby na siłę wciśnięta na niewielkim skrawku terenu( na którym zmieści się raczej portiernia). To wszystko moim zdaniem psuje efekt całości. Moja rada jest taka, że taki dość duży( trzykondygnacyjny ) biurowiec, można wykonać jako fasadę( widoczną z najbardziej atrakcyjnej strony dioramy), będzie wtedy tworzyć fajne tło dla ciężarówek stojących na placu. Oczywiście jeśli kolega uważa, że biurowiec jest konieczny.
Sam budynek miał tworzyć jedynie tło do pojazdów stojących na placu, więc jest taki jak widać. Sama diorama nie jest dioramą redukcyjną, stąd takie uproszczenie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Płyty nawet ciekawie wyglądają, tylko dlaczego kładziesz w ten sposób? Pierwszy raz widzę, żeby plac z płyt był położony tak, z przesunięciem o połowę szerokości płyty. :niepewny: Jakoś tak nierealnie to wygląda... :niepewny:
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Andrzeju! Fajnie zapowiada się ta "cieciówka" (y)
Klimatu dodaje otarte okienko:cool:, tylko tego gościa przemaluj na jakiś ciemniejszy kolor bo ten błękit średnio pasuje... do tego zawodu;)

Pozdrawiam
 
OP
OP
S

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
Andrzeju! Fajnie zapowiada się ta "cieciówka" (y)
Klimatu dodaje otarte okienko:cool:, tylko tego gościa przemaluj na jakiś ciemniejszy kolor bo ten błękit średnio pasuje... do tego zawodu;)

Toć, to sam pan kierownik transportu , ubrany w letni jasnoniebieski garnitur, sprawdzający książkę wjazdów/wyjazdów.:eek:
Cieć wyszedł do WC.
 
OP
OP
S

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
Swego czasu zaplanowałem wykonanie dioramy bazy Transbudu:
http://forum.modelarstwo.info/threads/dioramy-i-makiety-od-scyzora.17410/page-11
1619715234911.png

Powstał budynek hali napraw /fotka powyżej/, oraz budynki magazynu części, magazynu paliw i smarów oraz budynek portierni.
Brak odpowiedniej ilości miejsca na posadowienie wszystkich tych budynków na dioramie, spowodował iż wykonałem jedynie dioramę bazy transportowej na której znalazł się tylko budynek widoczny na zdjęciu.
Pozostałe budynki leżały gdzieś w pudłach, aż któregoś dnia po ich wyjęciu, postanowiłem że wykorzystam je na dioramie bazy transportowej.
Poniżej fotki w/w budynków wykonanych w tamtym czasie.
Zaczynamy od wjazdu na bazę, budynek portierni.
dsc02712_1.jpg

dsc02713.jpg

dsc02714_1.jpg

dsc03673.jpg

dsc03674.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 41
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki