• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama dioramy gołym okiem...

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#45
Coraz fajniej to wygląda... Ta rogatka coś "na oko" jednak mi w niej nie pasuje z proporcjami. Mam wrażenie ze albo jest trochę za długa albo moze przeciwwagi sa trochę za małe ...?
 
OP
OP
oko21

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#46
Możliwe, że przeciwwagi zrobiłem za małe. Poprawię. Długość "w realu" to 11600mm. Po drugiej stronie drogi będą się opierać na barierze energochłonnej.
 
Reakcje
1.469 12 6
#47
Kolego oko 21, czy mówisz poważnie o o tej rogatce opierającej się na barierce energochłonnej?. Zrób zdjęcie opuszczonej rogatki, i wrzuć do tematu, a zrozumiesz o czym piszę. Moja rada, cofnij tą rogatkę na wysokość tej białej lini namalowanej na drodze,po drugiej stronie zamocuj słupek oporowy podtrzymujący szlaban, przymierz co do długości szlaban , i skróć.
przejazd.JPG
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#48
Teraz już chyba wiem co mi nie pasowało. Takie rogatki najczęściej są dwustronne (czyli z prawej i lewej strony jezdni) albo ramię sięga tylko do połowy jezdni. Zdarza się - jak można znaleźć na fotkach czasami, że ramię idzie przez całą jezdnię ale jeśli jest ona tak szeroka jak Twoja to na środku ramienia powinna być ruchoma nóżka metalowa która odciąża zaporę w stanie zamkniętym - aby się nie złamała lub pod własnym ciężarem nie opadała aż do ziemi.
 
OP
OP
oko21

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#51
Wierzcie mi, przeanalizowałem temat rogatek dość dokładnie, pod kątem długości, ustawienia itp. Okazuje się, że jest jeden wielki miszmasz sprzętowy.
Naturalnie u mnie będzie jeszcze górny odciąg (naciąg?) drutowy.
 
Reakcje
1.469 12 6
#54
Kolego oko 21, napisałeś, cytuję; [ po drugiej stronie drogi będą się opierać na barierze energochłonnej.] A jak dobrze widzę, to barierka energochłonna jest tylko jedna. Jeżeli obróciłeś tą podstawę rogatki, to dobrze. Ale jeżeli możesz to ustaw tak, żeby rogatka była ustawiona równolegle do osi toru.
 
OP
OP
oko21

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#55
Barierki są dwie. Widać to na: https://goo.gl/maps/pbZZFESR2232 oczywiście drobna korekta ustawienia będzie. Chociaż, jak widać na filmie i co wynika z przepisów, ustawienie równolegle nie jest konieczne. W ogóle, wydaje mi się, że w oryginale każda rogatka ma inny kąt w stosunku do torów. Jak napisałem, wcześniej, jeszcze są nie skończone.
 
OP
OP
oko21

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#56
Nie mam już możliwości edycji poprzedniego posta.
Tak czy inaczej, rogatki idą do powtórnej produkcji. Kilka rzeczy mi się w nich nie podoba. Ale teraz wrzucę wszystko na laser.
 

Podobne wątki