• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ffox | Dioramy i makiety

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Cześć. A ja jestem na NIE! Takie piękne dzieła trzeba robić bez względu na przeznaczenie z profilami zunifikowanymi. A co jeżeli przyszły właściciel zapragnie włączyć się do zabawy? Drogocenny obraz (tak mało jest modułów pod drutem a tak dużo elektrowozów) nigdy nie ujrzy światła dziennego! Uważam, że tory na wiadukcie trzeba zakończyć profilami. Szkoda tak pięknej roboty, bo przyszły właściciel jak wspomniałem, może chcieć kiedyś dołączyć się do zabawy, a taki fragment szlaku byłby wielką ozdobą. Pozdrawiam. Michał.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
@bstok70 na szczęście ten segment robię dla siebie :)
Gdybym miał więcej miejsca, na pewno zrobiłbym ten wiadukt jako moduł zgodny z normą.
Pomyślę nad zrobieniem dwóch dodatkowych segmentów jako łączniki tego wiaduktu, zakończonych z jednej strony profilami.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Dziękuję bardzo. Miło mi, że moja praca budzi jakiekolwiek zainteresowanie :)
Co do filmiku na YT, może kogoś początkującego zainteresuje etap budowy:

Podkreślam, że wiadukt jest przeznaczony wyłącznie do gabloty, więc podstawa jest zrobiona prowizorycznie, ale całość jest bardzo stabilna.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Dzisiaj testowałem przejezdność makiety.
Jak poprawię kilka rzeczy i dokupię brakujące przewody jezdne to zrobię jakieś zdjęcia całości.
A tymczasem EP07-187 jako główna testująca.

EP07-187.jpg
 

Podobne wątki