• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy - DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witajcie,
Od kilku dni pracuję nad dioramą. Ciepłe dni się zaczynają i postanowiłem że do wiosennych i letnich prezentacji przyda się porządna makieta. Będzie to plac firmy transportowej, wraz z halą naprawczą i biurem. Obok przebiegać będzie fragment jakiejś DK. Obecnie skleiłem już styropian z podstawą, którą jest blat stołu. I tu mogłem wykorzystać coś cieńszego, ponieważ wysokość wynosi teraz aż 4 cm.

Wymiary: 100 cm x 50 cm

SAM_7202.jpg


Pozdrawiam! :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#4
Plany zacne, wiele nie jest zrobione ale jesli zrobisz tak jak opisujesz to mysle ze bedzie bardzo ciekawie i dioramka do zdjęc jak znalazł ;)
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#5
Dzięki za komentarze.
Dzisiaj dojechał zamówiony u znajomego budynek, wycinany laserowo. Od razu go skleiłem. Póki co jest trochę łysy ale całość zostanie pomalowana na szaro, dojdzie blacha na dach spadzisty oraz papa na dach poziomy, okna i drzwi szklane oraz banery reklamowe. Planuję również klimatyzatory na dachu nad biurem. :)

SAM_7211.jpg


SAM_7210.jpg


Pozdrawiam. :)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#7
Dzięki za komentarze.
Dzisiaj dojechał zamówiony u znajomego budynek, wycinany laserowo. Od razu go skleiłem. Póki co jest trochę łysy ale całość zostanie pomalowana na szaro, dojdzie blacha na dach spadzisty oraz papa na dach poziomy, okna i drzwi szklane oraz banery reklamowe. Planuję również klimatyzatory na dachu nad biurem. :)

Zobacz załącznik 277999

Zobacz załącznik 277998

Pozdrawiam. :)
To pcv ? A laser nie palił końcówek ?
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#10
Super budyneczek, podoba mi sie bardzo i szczegolnie ze PCV(y) Zanim pomalujesz na szaro zaszpachluj wszystkie łączenia i wyszlifuj do rowna, jak juz masz taki fajny budyneczek to juz zrób go na cacy (y)
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#12
No ładny kawałek działki, budynki już teraz prezentują się ciekawie a co dopiero jak dołożysz jeszcze swoja rękę do tego.:)
Pcv to chyba przyszłość jeśli chodzi o budynki w modelarstwie - sam ostatnio się za czymś rozglądam i stwierdzam, że to co jest dostepne to kicha.
Firma, która Ci wycinała budynki jest z Wlkp?
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#13
Budyneczek jak na początek Twojej dioramy ciekawie się zapowiada. Ten Twój kolega to by wyciął budynek trochę w innej skali? Bo te co widziałem PCV to narazie są dostępne w skali raczej nie dla mnie, a jak już coś się pojawi to przeważnie budynki, które mnie nie interesują:niepewny:.
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#19
To brawo, udało Ci się uniknąć zacieków. Sam używam często farb w sprayu i nie zawsze wszystko się udaje, a u Ciebie taka gładź jakby to pcv było z tego koloru. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 105
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki