• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Z tego co widziałem, ale nie tyle przy budowie przyczółka wiaduktu ile przy zwykłym murze oporowym, to nikt nie wpuszczał wywrotki w pobliże muru, raczej wywrotki wysypywały materiał daleko od muru i spychacz nawarstwiał, walec ubijał. Nie wiem jednak czy ma to jakieś inżynierskie uzasadnienie. Z uwagi na sam mur oporowy, nie powinno to mieć znaczenia, bo ciężar pojazdu to ułamek obciążeń które, co mur przenosi. Może chodzi o drgania, albo o ugrzęźnięcie się wywrotki? Zwykle nie mają gąsienic jak spychacz :D
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Bardzo dziękuję za miłe słowa!
Cieszę się , że wam się podoba!
Skidera kupiłem tak naprawdę od kolegi z forum , jako gotowca, uważam, że jest fajny.
Ta diorama to tak naprawdę 1/4 tej części makiety, czyli starego kamieniołomu.
Potem już tylko 20 podobnych kawałków. :eek:
Kilka opisywałem w tym wątku, także realistycznie jeszcze ze 2 lata...
Na razie muszę jutro doprodukować drzew.
Gdyby komuś się przydało, uważam , że fajnie wychodzą drzewa z korzeni. W wiaderku zostaje potem masa resztek, które niepotrzebnie wyrzucałem, bo z rdzawym igliwiem i posypką gąbkową dobrze imitują poszycie lasu i to tanio.
Odpady korzeni fajnie sprawdzają się też po obsianiu trawą elektrosatyczną przy produkcji drzewek, ale tu każdy ma swoje preferencje. Jedni lubią, a mnie doprowadzają do szału drzewka kręcone z drutu...
Łatwo robi się też kępy wierzby. Wystarczy trochę gąbki do naczyń, albo siateczki , trawka 10mm, elektrosadzarka i posypka np.Heki, albo Polak.
Ogólnie to przeszedłem na naturalne materiały. Posypki i kamyki to przesiany żwir z pierwowzoru kamieniołomu. Udało się nawet zrobić frakcję, która posłuży jako szuter na makiecie, a cena nieporównywalna do firmowych.
Przepraszam, że pisze o takich banałach.
Pozdrawiam!
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Te szare powierzchnie znikną zasypane posypkami. Chciałem tylko wyobrazić sobie kolory i uzyskać prześwitujące skały. Nie ma też na razie zieleni, jeziorka i kilku innych rzeczy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki