• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję, że zauważyłeś rdzę. Zdrapywanie białej farby i robienie zacieków zajęło mi 2 dni.:)
Tymczasem nieco ostrzejsze zdjęcie z nocnej zmiany.:D
DSCF0309.JPG

A jednak znów nic nie widać. Robienie zdjęć pod światło to średni pomysł.
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Chyba dobrnąłem do punktu, gdzie jestem zielony, czyli mocowania torów i lutowania kabli.
Próbuję coś znaleźć na forum , ale chyba słabo szukam... Jest taki link http://forum.modelarstwo.info/threads/na-skróty.5771/#post-80273, ale jakoś nic się nie otwiera...
Przepraszam za lenistwo, ale może ktoś przypadkiem skieruje mnie na właściwe tory...
Z ciekawostek- wczoraj skasowałem niechcący katalog ze zdjęciami, projektami kalek i wszystkim, co dotyczy makiety...(n)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Właśnie patrzyłem przed chwilą, ale zaczynałem od początku, kiedy żona kazała Ci dokończyć moduły i opuścić garaż.:) Czas leci...
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dzięki, znalazłem!
Faktycznie dokładnie pokazujesz, jak robić dziurki pod kable . Właśnie, jaka powinna być ich średnica? Czy takie 0,5mm2 ze skrętki komputerowej lub kabla telefonicznego przejdą?
Jeśli trzeba, może wygrzebię gdzieś 0,75mm2.
Przeglądałem różne opcje mocowania szyn na końcach modułów. Stosować jakieś druty czy wkręty, czy dać sobie spokój? (Moje moduły nie będą raczej nigdzie jeździły, tylko skręcę je w całość na torcie).
A tak w ogóle Walter, to pozdrawiam Ciebie i całą rodzinkę, ale to już temat raczej na PW.:)
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Myślę że te kabelki co mówisz będą ok a skoro nie będziesz z modułami jeździł na imprezy to dobry klej wystarczy :) spiłuj tylko trochę tory żeby po skręceniu był delikatny luz miedzy szynami na osobnych modułach.

:D Napisze Ci na PW potem co u nas nowego. Pozmieniało się :)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
Właśnie, jaka powinna być ich średnica? Czy takie 0,5mm2 ze skrętki komputerowej lub kabla telefonicznego przejdą?
Jeśli trzeba, może wygrzebię gdzieś 0,75mm2.
Z tego co pamiętam, to kable powinny być takie: magistrala główna zasilania to 1,5mm2, a podłączenia do torów 0,5mm2 lub 0,75mm2
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
Dziękuję!
Coraz bardziej widzę, że jesteś nie tylko samochodziarzem, ale też "kolejarzem"!:)
Tak próbuję sobie przypomnieć stare dzieje, gdzie miałem trochę taboru i torów. Była to świetna zabawa, co prawda na dywanie, ale zawsze. Teraz chodzi mi po głowie zrobienie jakiegoś tortu, albo modułów. Ale to za jakiś czas. :)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Torami dzielę się w patynowaniu, ale nie chcę tam już zaśmiecać wątku.
Plac to mieszanka przetartej gliny z piaskiem dla szynszyli wysypana na zabarwione na brązowo mleko wikolowe.
Potem rozjeżdżone koleiny i ziemisty pigment, a w kałużach zielony.
Jutro trawa i krzaczki.
Zrobiłem sobie kłopot, bo nie wiem, jak bez szczeliny połączyć się z sąsiednim segmentem...
 

szifo30

Znany użytkownik
Reakcje
4.364 2 0
Za jakiś czas na forum nastąpi plagiat :) .Sam już dłuższy czas zabieram się za budowę podobnej dioramki i już wiem jak będzie wyglądała ;):):).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki