• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Kalkomanie można zamówić , można wydrukować samemu różne możliwości ale kupić w sklepie raczej się nie da ;)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Nie wiem co zrobić.
Nie znam jeszcze ścieżek w Lublinie lub mailowych, gdzie można je zamówić.
Kopareczkę chciałem poskładać w tym tygodniu.
Potem może być trudno przykleić kalkomanie z Decalem. ( Pytanko. Model będzie w półmacie. Czy Decal nie wybłyszczy elementów? Wtedy wypadałoby pociągnąć całość...)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Mam prośbę o radę.
Jestem w trakcie robienia pojazdów.
Będzie Libherr, Scania patelnia i ładowarka. I tu mam pytanko. Waszym zdaniem bardziej pasuje tu duża ładowarka Libherra, czy koparkoładowarka JCB CX4 ?
DSCF5887.JPG
DSCF5607.JPG
DSCF5616.JPG
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
W Lublinie widziałem taką jak moja.:) Niestety nie popatrzyłem, co ładowało gruz.
Dzięki za zdjęcie, ułatwi mi brudzenie!
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Diorama zapiera dech!!! Wszystko dopracowana , aż miło patrzeć.
Co do kalek , to tu się nie zgodzę , że potrzeba super drukarki. Ja mam zwykłą HP i kalki wychodzą doskonale. Trzeba tylko zmienić ustawienia na druk fotografii. Z jednym ale, jeżeli np. koparka będzie w ciemnym kolorze to będzie problem z uzyskaniem białego. Można się pobawić w wycinanie , ponieważ mamy do dyspozycji dwa rodzaje papieru do druku: transparentny i z białym tłem. Oba w cenie 2 euro za sztukę. Jeżeli chcemy zlecić komuś to ja znam dwie firmy . Jedna z niemiec - www.decalprint.eu i polski rodem www.mf-zone.pl. W pierwszym wypadku to koszt 20 euro w drugim 150 zł za arkusz A4. Trzeba tylko zrobić grafikę z zastosowaniem pewnych warunków.
Z uwagi na niewielką rozbiórkę , można by użyć delikatniejszego sprzętu. Popatrz na tą stronę www.langer-modellbau.de. Jest tam trochę oprzyrządowania do Libhnerra może coś sobie dobierzesz.
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję za komplement i pomoc!:)
Dech to zapierają Twoje produkcje!
Już zaglądam na stronę, którą doradzasz!
Mattia zna jeszcze jedną firmę we Włoszech. Widzę , że ceny są podobne.
Mógłbym użyć kolorowej laserówki. A może agencje reklamowe mogą poradzić sobie z tym tematem?
Może jakiś link albo namiary na papier do kalkomanii?
Pozdrawiam!:)
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Tutaj masz link na ebay
http://www.ebay.de/itm/6-Blatt-Deca...271330235?pt=RC_Modellbau&hash=item2a349cfdbb
Jak chcesz popróbować to powinienem mieć coś w moim grajdole, to mogę podesłać. Mam arkusz transparentnej i trochę białej.
Na laserówki też są papiery , ale nie nadrukujesz ani białego ani podkładu białego pod żądany kolor . W agencjach reklamowych nie masz co szukać bo nie maja takich drukarek. Pozostaje tylko drukarnia i to nie każda.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Sprawdź tylko, czy wydruków na laserówce nie trzeba jeszcze prysnąć lakierem bezbarwnym, żeby woda nie rozpuściła barwników na kalce.
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Bardziej ekonomiczna bez dwóch zdań jest zielona ale zdecydowanie stawiam na żółtą bo jest nietuzinkowa/rewelacyjna.
Tak przy okazji co to za model/jakiego producenta??
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki