• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję za komplement!
Masz rację z tym kilofem... Może dlatego nie ukradli, że jest przyklejony kropelką!;)
Mi też podobało się robienie tej podłogi. Deseczki są w sklepie światmodeli. Myślę, że mogłyby z nich po zmniejszeniu grubości wychodzić niezłe podłogi np. do lawet budowlanych?
Mają też cieniutkie rurki metalowe i inne profile. Chciałem z takiej rurki zrobić złom, ale jest tak cienka, że przy cięciu znika otwór i wygląda jak pręt.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Prawdziwy z Ciebie spec od ruin :) Świetnie wyszło. Zachęcam Cie do odtwarzania budynków mających odpowiedniki w rzeczywistości bo to chyba największa frajda :)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję!
Myślę, że tak zrobię, ale na razie jestem w podstawówce!:)
Chyba powoli klaruje mi się koncepcja makiety tortu...Od czasów mojej młodości, czyli lata siedemdziesiąte przez pierestrojkę (to będą różne wyburzane budynki) do współczesności. Taki życiorys... Jeśli syn kiedyś zechce, to pociągnie dalej. (Kurcze, plany z rozmachem, tylko żeby starczyło cierpliwości. I kasy, bo właśnie dzisiaj moi dotychczasowi faworyci rąbnęli część przyszłej śladowej emerytury...)
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Kolejny budynek wygląda fantastycznie! Prace w drewnie już opanowałeś, zieleń też. Nie mogę się doczekać jak zacznie się budowa makiety.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Pięknie to wygląda. Prawdziwa ruina. Wygląda jak w realnym świecie. Podoba się. (y)(y)(y)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Budynek super(y) a deseczki można robić z forniru.
Robiłem z forniru, ale lenistwo wzięło górę!
Wpadłem też na pomysł racjonalizatorski. W bramie z kartonu miałem kłopot z wywinięciem zawiasów. Zamiast tego sprawdziła się izolacja z kabelków telefonicznych, zresztą w oryginale też są najczęściej przyspawane zawiasy lub tuleje.
Pomalowałem troszkę farbami Tamiya. Lepiej się nimi maluje, inaczej pachną i nawet trudniej umyć pędzel. Myślę , że powinny się sprawdzić przy pojazdach.:)
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Andrzeju! Ty żeś się lata całe nie budując makiet marnował! :) Bardzo ładna zieleń i w ogóle bardzo ładny klimat tego budynku browaru. A ten zdewastowany warsztacik zbudowany od podstaw to już w ogóle świetny!
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Od dłuższego czasu tylko oglądam nowe prezentacje,a to dla tego,że brak mi słów.
Twoje realizacje są naprawdę imponujące.Gratuluję Ci zmysłu,wyczucia i pomysłów!!
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
DSCF5601.JPG
DSCF5887.JPG
Mam do Was prośbę o kilka porad:
1.Budynek ma burzyć koparka Herpy. Niestety obok pomalowanej koparkoładowarki Kibri będzie miała plastikowy połysk. Czy radzicie spatynować, dodać trochę rdzy i zabrudzić, czy przemalować całość? Niestety ma dużo napisów i nie wiem, co zrobić w tym przypadku? Może jednak nie ruszać?
2. Następnym obiektem jest betoniarnia. Niestety jest już sklejona. Oczywiście pokryję ją papą i pewnie przerobię przewymiarowane cegły na bloczki betonowe. Niestety zbiorni i osprzęt są spatynowane firmowo i sklejone. Myślicie, że wystarczy dodać trochę rdzy i ujdzie? Nie chcę prowadzić totalnej destrukcji.
3. Betoniarnię pewnie połączę z jakimś złomowiskiem. Chciałbym wpuścić za ogrodzenie tory. Jaki flex powinienem kupić i na jaką firmę zdecydować się dla całej makiety ? (kwestia jakości, wierności oryginałowi, trakcji i ceny). Najczęściej przewija się Roco i Tillig...
4. Jakim kozłem oporowym powinien być zakończony ten tor, czy powinny być jakieś znaki i co podłączyć elektrycznie, żeby zagrało z resztą makiety (będzie cyfrowa, przynajmniej trakcja)
czy na takim terenie przemysłowym powinienem budować podtorze z szutru, czy raczej "wdeptać" tory w podłoże?
Dziękuję z góry i pozdrawiam!
Ps. Myślę , że w sobotę wrzucę fotki z dioramy bez pojazdów!
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Jak przykleić te suche pigmenty do lśniącego plastiku?
Pigment mchu mieszałem z washem, a później zobaczyłem, że nieźle wychodzi jeśli rozpuści się go w samym rozpuszczalniku Wamodu i wyschnie na podłożu. Ciekawe, czy taka kombinacja przejdzie na modelu bez uszkodzenia? Tylko wtedy zmyję wasch...
A może matowa betonowa farba z aerografu?
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
1. Co do koparki to się da bez przemalowania ją przybrudzić. Pomaluj farbą elementy typu chwytak, podwozie rura, całe okablowanie, następnie oklej szybki i pryśnij delikatnie matowym lakierem a następnie poznęcaj się washem i pudrami.
2. Betoniarnie to ładnie przybrudzisz nawet gotową. Jak znajdę foto to podeśle coś dla inspiracji.
 
Ostatnio edytowane:

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
1. Co do koparki to się da bez przemalowania ją przybrudzić. Pomaluj farbą elementy typu chwytak, podwozie rura, całe okablowanie, następnie oklej szybki i pryśnij delikatnie matowym lakierem a następnie poznęcaj się washem i pudrami.
2. Betoniarnie to ładnie przybrudzisz nawet gotową. Jak znajdę foto to podeśle coś dla inspiracji.
Qźde jak to brzmi :eek:,dla mnie czarna magia to przy tym pikuś!
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
Napisy przy koparce możesz zakleić paskami taśmy maskującej i spokojnie można malować.To samo dotyczy szyb w każdym modelu.
Na zbiorniki betoniarni zapuść washa, delikatnie nanieść rdzę i powinno wystarczyć.Powodzenia.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki