• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Wierzba płacząca?? :) Kształt drzewa wyszedł dobrze, z listowiem coś jest nie tak. Ja bym to spróbował prysnąć klejem w sprayu i obsypał drobnym listowiem polaka.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Witaj Jedrek ! Się Brachu nie Stresuj !!!:):):)
Wazne ze Sam zaczeles cos "dlubac" , ja swoje pierwsze drzewka (1szt=2dni) robilem ! .Tez nie był to szczyt...:eek::( Do produkcji uzylem jakiś mech zebrany w Dolomitach (zdlubany z drzew).
Po prostu działaj ,a Sam zobaczysz ze wyjdzie (y):)

001.JPG 002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję!
Tak wierzba płacząca Salix alba "Tristis":)
Teraz po uczesaniu trochę lepiej?
Mattia, Twoje drzewa są cudne ! Wyglądają z tymi pniami jak Bonsai, czyli w sumie jak miniatury starych drzew i o to chodzi!(y)
Czy mógłbyś podesłać mi prywatnie jakąś ofertę na swoje cudeńka? Czy drukujesz w 3D lub odlewasz jakieś pojazdy, czy inne drobiazgi typu np. kompresora z dioramy?
Pozdrawiam!
DSCF5971.JPG
DSCF5973.JPG
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję za zdjęcia!:)
W zasadzie , to takie drzewo widzę na żywo za oknem. Moje miało przypominać to środkowe zdjęcie.
Problem jest techniczny.
Pęczki wiszących gałązek sklejają się w czasie pryskania klejem i obsypywania liśćmi. Kiedy je rozczesuję tracą liście. Jeśli je popryskam, znów się skleją i tak w kółko.
Widzę, że musze dodać trochę zieleni w koronie.
Gałązki nie wiszą pionowo , ponieważ chciałem, żeby były poruszane wiatrem. To teoria, w praktyce nie do końca się udało.
Jakieś inne sugestie, z czego wykonać te cienkie , wiszące części? Problem pojawi się ponownie przy brzozach. Czy siateczki z liśćmi dają się uczesać i czy zostaje po tym zabiegu chociaż trochę posypki?
 

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
Bruk jest firmy Heki ale odpowiednio zwaloryzowany tzn. najpierw posmarowany wikolem,potem wcieranie wikolu mokrą ręką,wysypane piaskiem i znowu wycierane mokrą reką na to poszły jeszcze pudry Valejo:) Natomiast w bruku bardzo łatwo robi się dziury,ale po waloryzacji opisanej wyżej bruk staję się bardzo łamliwy.[DOUBLEPOST=1390072177][/DOUBLEPOST]bruk ma numer katalogowy 70162:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
:eek: Też jestem w szoku... pozytywnym... Pięknie to wygląda. Zieleń bardzo mi się podoba. Wygląda bardzo realistycznie.(y)(y)(y)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję, jesteście mili!:)
Maciek, pomysł z majerankiem jest super! Niedrogo i można go pomalować na dowolny kolor i pognieść do dowolnej wielkości! Dzięki!(y)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Chwilowo bez zdjęcia, ale być może z ciekawą informacją.
Przez 40 dni czekałem na paczkę z Modelmanii z warsztatem, który miał pełnić role wartowni. Nie doczekałem się, więc robię ją sam, oczywiście w formie ruin.
Vollmer ogłosił prawdopodobnie zamknięcie firmy za pół roku.
Jeśli macie w planie jakieś zakupy, to radzę je zrobić.
Nie wiem, czy ktoś ich przejmie, albo formy wtryskowe?
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dawno nie zamieszczałem zdjęć więc może coś nowego.
Ruiny cytowanej wyżej portierni.
Zrobione samodzielnie z płytek Auhagena.
Ciekawostka: kolega z forum sprzedaje ryflowane deseczki lipowe. Można zamówić o różnych odstępach między rowkami
DSCF5997.JPG
DSCF5998.JPG
. Idealnie rozcinają się nożykiem na listewki. Koniec szlifowania zapałek itp.!
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Wszystko ukradli i zniszczyli a kilof sobie spokojnie wisi.:D
Bardzo fajnie to wygląda podłoga mi się bardzo podoba(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki