• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#81
Mattia -Jesteś "the best i Twoja mafia też!"(y)
Ustawiłeś mnie we właściwej perspektywie!:confused:
Aż mi trudno uwierzyć , że to HO...
Czuję się zainspirowany do zakupu szkła powiększającego!
Kto ma jeszcze jakieś fajne kłódeczki?
DSCF5948.JPG
DSCF5949.JPG
W browarze ciągle prace brukarskie.
Z czego i jak najlepiej zrobić kałuże?
Przydałaby się elektrosadzarka...
Pozdrawiam!:)
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#84
Bruk przed budynkiem pięknie położony, musiał to wykonywać mistrz brukarstwa(y).Szczególiki w postaci kłódek nadają szczególny klimat.(y)(y)
Kałuże możesz wykonać z " wody" firmy Faller.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#87
Bardzo mi się podoba , tylko jedna rzecz mi nie pasuję z jednej strony rozbiórka a z drugiej wygląda jakby jeszcze praca w środku trwała, jak dla mnie osobiście to połówka przed rozbiórką za mało zdewastowana.
Bruk mistrzostwo świata (y)(y)(y)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#88
Dziękuję za miłe słowa!
Ja wiem, że ktoś lubi brudzić swoje samochodziki!:) Podewastowałoby się to ocalałą połówkę , co?;)
Ale spokojnie już jest trochę brudniejsza, zresztą z drugiej strony od północy bardziej zzieleniała. Na dachu wyrośnie niedługo jakaś brzózka.
Zrobiłem kałuże, ale coś mi nie pasują. Lakier wysycha prawie do zera i nie daje tafli wody.
A tak ogólnie, to pozdrawiam!:)
DSCF5964.JPG
DSCF5965.JPG
[DOUBLEPOST=1389482782][/DOUBLEPOST]Widzę, że nie tylko ja późno kładę się spać!
Pozdrawiam!:)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#89
Zamiast lakieru zastosowałbym wodę modelarską ona nie wyschnie i kałuża będzie jak marzenie, cienka warstwa wikolu , też da kałużę ale bardziej mętną i z mniejszym połyskiem.
Tak masz rację lubię upaprać modele , ale czyste też umiem robić.:);)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#97
Budowa trwa tak długo, że zaczyna porastać zielskiem.
To żółte ma być nawłocią...
Na swoje nieszczęście popatrzyłem na dioramy Daniela i czułki mi opadły... mam ochotę wszystko zerwać i robić od nowa!
Czy macie jakiś pomysł na pokrzywy i osty
DSCF5967.JPG
DSCF5968.JPG
?
Czy małe krzewy np. wierzby robi się tylko z siateczki, czy najpierw stosuje się jakiś szkielet z gałązek?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#99
Piękne to zielsko Ci wyrosło, a fragmenty leżącego muru wyglądają kapitalnie. Gratuluję wykonania.(y)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
DSCF5970.JPG
DSCF5969.JPG
Ja naprawdę dziękuję, ale myślę, że może być lepiej!
Kiedy spojrzę na dzieła Daniela, Matti, innych w dziale kolejowym , czy Wasze samochodowe, widzę gdzie na razie jestem!
Ale jest mi miło i mam motywację, że by poświęcić kolejnych x godzin.:)
Dzisiaj uczyłem się robić drzewo.
Matti, jak ty to robisz w pół godziny???Próbowałem robić według Twojego przepisu z forum, ale znów musiałem "namieszać"
Dłubałem cały dzień. Najpierw drut wielożyłowy i szpachla modelarska + klej do podsypki + farba.
Wiszące gałązki z konopii hydraulicznych , barwionych farbą. Miały być ze zmywaczków, ale akurat nie miałem i chyba wolę taki materiał. Schody zaczęły się kiedy przyklejałem je kropelką do gałązek - 5 godzin. Poza tym, nie powinny być w takich kępkach.
Potem klej w sprayu Noch i drobna posypka Heki. Niestety gałązki skleiły się i nie wiem, czy jutro uda mi się je rozczesać.
Ciekawe, czy poznacie, jakie to drzewo. Jeśli nie to lipa! (od razu zaznaczę, że to nie jest Lipa ;))
Pozdrawiam!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki