• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#41
Konsultowałem się u architekta. Na przełomie stuleci stosowany był strop Kleina , czyli dwuteownik, bednarka i cegły. W okresie międzywojennym weszły u nas stropy żelbetowe.[DOUBLEPOST=1387656228,1387655320][/DOUBLEPOST]Wszystkim Kolegom i Koleżankom życzę Wesołych Świąt i :)realizacji wszelkich planów w nadchodzącym roku!(y)
szopka.JPG
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#43
Byłeś, byłeś!
W zasadzie to ja zaniemówiłem pierwszy widząc Twoje dioramy!
A kiedy poczytałem wpisy pomyślałem, że tu jest naprawdę miła atmosfera! I już się ode mnie tak łatwo nie odczepicie!:)
Ps. Betoniarnia jest następna w kolejce, ale na razie widzę, że szybciej budować , niż burzyć.;)

Jeśli chodzi o browar -strop zrobiony, kominy umyte (rozpuszczalnik do akryli Wamod sprawdził się. Mam wrażenie , że troszkę rozpuszcza klej i szpachlówkę?)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#45
Wszyscy świętują , ja buduję...

Myślałem, że sklejanie dwuteowników stropowych z papieru nauczyło mnie cierpliwości, ale wklejanie lamp (dodałem wszystkie od siebie) w zmontowany z obiektem dach to już istny szał.:mad:
Ciekawe co będzie przy kostce brukowej. Myślałem że kostka Auhagena to płytki, a przyjechał papier z nadrukiem. Zrobię chyba ręcznie kilka tysięcy...o_O
Komin po przeróbce.
Dopiero na zdjęciach widać kilka niedociągnięć np. niedomalowane ozdobniki nad oknami. Warto więc fotografować, zwłaszcza jeśli brak lupy.:)
DSCF5870.JPG
DSCF5872.JPG
DSCF5873.JPG
DSCF5875.JPG
DSCF5877.JPG
 
Reakcje
1.731 13 0
#46
Jeśli to jest częściowo zrujnowana fabryczka, ale czynna to baniaki są ok , ale jeśli zrujnowana i nieczynna, to chyba należało by je pokryć zielonkawą patyną (warunki atmosferyczne), o ile to jest miedź...;)..[DOUBLEPOST=1388075293][/DOUBLEPOST]Ścianka na zewnątrz, na której ma się opierać hałda piasku czy gruzu, powinna być pokryta zaciekami , oraz spękaniami ( ryski zrobione skalpelem )- i znów - warunki atmosferyczne...;)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#47
Ok!
Baniaki zakładam, że są z mosiądzu (nie wiem, czy dobrze?) Nie wiem, czy mosiądz utlenia się na zielono, czy na czarno? Nie wiem też, czy teraz wsadzę rączki z washem.
Czy do zielonego miedzianego nalotu potrzebny jest specjalny wash? Mam zielony akrylowy i glonowy AK. Boję się , co będzie , jak rozpuszczę to, co jest na zbiornikach.
Ta biała ściana jest (tydzień temu była ) wewnętrzna. Postaram się dorobić jakieś spękania.
Ogólnie zakładam, że budynek nie był użytkowany przez kilka lat, ale zamknięty. Planowałem, że na zewnątrz jest zakurzony i zardzewiały, z porostami na dachu, popękane szyby, ale w środku tylko zakurzony. (Tak naprawdę tych baniaków już by nie było. U nas złomiarze rozkradli całą halę Ursusa , łącznie z konstrukcją!:))
 
Reakcje
1.731 13 0
#48
Baniaki można przyprószyć miękkim pędzelkiem, zielonym suchym pigmentem ( puder) , wtedy zieleń(patyna) nie będzie agresywna, tylko prawie umowna...;)[DOUBLEPOST=1388129053,1388128657][/DOUBLEPOST]...Na miedzi zieleń bywa zwykle zielono turkusowa...;)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#51
Baniaki spatynowane!
Pojechałem zielonym akrylowym washem + cień do powiek mojej żony, za co jej oficjalnie dziękuję!:)(i tak tego nie przeczyta...)
Tak długo grzebię się z tym browarem, że zaczyna porastać trawą...;) (Jeszcze nad tym popracuję)
DSCF5879.JPG
DSCF5881.JPG
 
Reakcje
1.731 13 0
#52
Trawka 1mm, maksymalnie 2mm na dachy , a najlepiej pył gąbkowy Fallera lub Nocha, który imituje grubsze warstwy mchu, porastającego zakamarki od strony północnej...;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki