• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#24
Była biała, ale w większości przemalowałem ją na ciemniejsza (sadza, brud itp.). Ta biała raziła przy zadymionych cegłach.
Dzięki, że czuwasz nade mną!:)
 
Reakcje
1.731 13 0
#25
Biała fuga może być zadymiona na górze komina i tylko miejscami gdzieś przy spodzie. ....
Dodaj miejscami na cegiełkach ciut jasno rdzawego pigmentu- zobaczysz jak zacznie realistycznie to wyglądać:)
 
Reakcje
1.731 13 0
#27
Ściany wewnętrzne, najładniej by wyglądały jak by były "odrapane" , pomalowane w tak zwanej wściekłej zieleni, z lekkimi zabrudzeniami w kolorze brunatnym i z łatami odpadającej zielonej farby z szarego tynku...:D
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#28
DSCF5752.JPG
DSCF5754.JPG
Wreszcie coś zaczyna się kleić.
Ściany zrobiłem, jak umiałem (dziękuje Daniel). Proszę o sugestie!
Niestety cały model trzeba budować praktycznie od nowa. Najpierw dodałem wewnętrzne elewacje ścian-to teraz trzeba przycinać elementy wnętrza , bo brakuje tej grubości. I jeszcze podnieść podłogę... Ale se wymyśliłem model jak na początek!
Widać też kleksa od zbyt rzadkich akryli. Na szczęście wewnątrz będzie jeszcze pomieszczenie biurowe, które to zasłoni.
Powiem szczerze, boję się jak nie wiem , co będzie przy waloryzacji samochodów...
 
Reakcje
1.731 13 0
#29
Musze Ci powiedzieć ,że fragment zielonej lamperii z odchodzącymi płatami farby wygląda super. wręcz rewelacja. Pociagnij dalej tę lamperie ciemno zielona z odrapaniami jak wcześniej a wyżej daj matową jaskrawą zieleń i też zrób odchodzące łaty farby do "żywego", a następnie zrób areografem zabrudzenia i prowadź je tak ja zrobiłem to na szkicu. .. Teraz trzeba zrobić ślad stropu , który istniał wcześniej miedzy piętrami, lub dobudować fragment tegoż stropu, gdzie będzie widać fragmenty przylegające do ścian, ale z wyrwą na środku... Już sam zdecyduj. Pamiętaj tylko ,że tu gdzie zwykle był strop (podłoga/sufit), powinien być wyraźny ślad i widoczne miejscami do żywego, cegły. Nie bój się kolorów i aby pokazać Ci o co mi chodzi, naszkicowałem Ci w Paint, jak mniej więcej mogło by to wyglądać...:)
DSCF5752 fabryczka rozebrana.JPG


Ps wejdź sobie na Google grafika, i wpisz : rozbiórka budynków lub zniszczone kamienice i budynki do rozbiórki. powinny być jakieś przykłady.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#31
Dziękuje za miłe słowa!!!:)
Dziękuje Daniel , że włożyłeś tyle pracy w pomoc dla mnie!
Naprawdę doceniam!(y)
Budynek jest bardziej zabudowany, niż się wydaje. ma stropy, zbiorniki, schody.
Zgodnie z Twoją radą pobrudzę ściany na górze , ale z ręki po wklejeniu stropu.. Nie czuję jeszcze aerografu, a błąd to byłaby teraz katastrofa.
Z tego powodu nie zaryzykuje pociągnięcia lamperii. malowałem je, kiedy papier był osobno, teraz boje się. Zresztą pracowałem kiedyś w dawnej Chłodni Lublin , obecnie zburzonej i tam były takie paskudne brązowe , do wysokości twarzy.
Masz rację co do odkruszonych ścian! Stropy wprawdzie są, ale dopiero na zdjęciu zauważyłem, że ta zburzona jest niedomalowana, a ślad powinien ciągnąć się aż do poziomu stropu strychu.
Napiszcie proszę, gdzie znaleźć coś o robieniu rdzy na kominie. Próbowałem zdrapać czarną farbę i odsłonić rdzę z użyciem specyfiku AK, a potem domalować porowate gluty, ale wyszły mi za duże strupy. Teraz chcę pociągnąć washem, ale obawiam się, że bardziej przypomina to rurociąg w wodzie morskiej, niż komin.
Jadą już pigmenty! Może coś pomogą?
DSCF5761.JPG
DSCF5758.JPG
DSCF5756.JPG

Pozdrawiam!
 
Reakcje
1.731 13 0
#32
Rurę teraz , o ile możesz zmyj rozcieńczalnikiem , ale najpierw sprawdź czy rozcieńczalnik nie rozpuszcza plastiku ( jak rozpuszcza to wysusz szybko i co grubsze strupy zetrzyj drobnym papierkiem ściernym ), i o ile jest to rura stalowa, spryskaj srebrną farbą w sprayu najpierw ( przed użyciem porządnie wstrząsać około 1 min ), następnie pokrywasz rurę dwa razy srebrnym sprayem, czekasz około 1 godz aż wyschnie, następnie spryskaj jeszcze raz delikatnie rurę sprayem i szybciutko , od razu, pędzelkiem miękkim nanosisz , w niektórych miejscach,( dziobiąc delikatnie pędzelkiem punktowo) rdzawy pigment przy nasadzie rury w budynku i na samym czubku łącznie z grzybkiem.
Na sam koniec grzybek i kawałek rury niżej, tu gdzie się najbardziej "dymi", nanosisz czarny pigment i wcierasz delikatnie pędzlem aż się weżre w plastik .. Powinno wtedy być ok...:)[DOUBLEPOST=1387525176][/DOUBLEPOST]Jeśli chodzi o areograf, to osobiście stosuje farby akrylowe rozcieńczone wodą w stosunku 1/3 farby i 3/4 wody... Wlewasz rozcieńczoną w ten sposób farbę do pojemniczka i zaczynasz na kawałku tekturki eksperymentować z malowaniem ,aż uznasz ,że np. smużenie nacieków jest realistyczne i dobre.( Zawsze zaczynasz malować nacieki mgiełką od góry w dół, aż do zanikania koloru).
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#33
Dziękuję, że zawsze znajdujesz dla mnie czas!:)
A jeśli ta rura ma być w zamyśle ze stali nieocynkowanej, pomalowana czarna farbą, a potem kilkanaście lat nie używana i zardzewiała?[DOUBLEPOST=1387528498][/DOUBLEPOST]Czy te pigmenty, które się "wżerają " po wtarciu są w formie pudru, czy mają już jakiś nośnik?
 
Reakcje
1.731 13 0
#34
To na czarno całą rurę spryskujesz matowym sprayem Deco Color lub Dupli Color i za drugim razem jak spryskasz , od razu nanosisz punktowo rdzawy pigment miejscami na rurę, by wżarł się w czarną powłokę farby:)
 
Reakcje
1.731 13 0
#38
Napisałem wcześniej - na pół mokrą farbę w sprayu, sypiesz pędzelkiem punktowo rdzawy lub czarny pigment i po 2 min. strząchasz i to co zostanie, a następnie lekko wcierasz w wybraną powierzchnię. Nie musisz niczym utrwalać - palcami potem i tak tego nie dotykasz przecież:)....
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#39
Cześć Jędrek, wygląd to obiecująco jak na pierwszy projekt, tak jak piszesz następny projekt (chodzi o dorobienie wnętrza) będziesz musiał przemyśleć przed jego posklejaniem. Zastanawia mnie jedno czasem takie budynki już są w środku przebudowywane ale jakiej kosnstrukcji jest ten strop pomiędzy dachem a ostatnią kondygnacją. Czy np. już 2 teownik czy np zbrojony strop. Podbnie z tą białą nadburzoną ścianą wewnątrz, czy ona jest z cegieł? Co do samego malowania jak złożyłeś wnętrze to wygląda to ok.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#40
Też myślę nad tymi stropami, ponieważ widoczny jest przekrój. Zastanawiam się, czy mogły to być szyny, czy drewno i czy wtedy były stropy z betonu lanego, czy jakieś pustaki stropowe? w budynku gospodarczym dziadków był dwuteownik, tylko nie pamiętam, co było wypełnieniem.
Ścianka jest z cegieł.
Pozdrawiam!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki