• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

Astro

Znany użytkownik
Z tego co widziałem, ale nie tyle przy budowie przyczółka wiaduktu ile przy zwykłym murze oporowym, to nikt nie wpuszczał wywrotki w pobliże muru, raczej wywrotki wysypywały materiał daleko od muru i spychacz nawarstwiał, walec ubijał. Nie wiem jednak czy ma to jakieś inżynierskie uzasadnienie. Z uwagi na sam mur oporowy, nie powinno to mieć znaczenia, bo ciężar pojazdu to ułamek obciążeń które, co mur przenosi. Może chodzi o drgania, albo o ugrzęźnięcie się wywrotki? Zwykle nie mają gąsienic jak spychacz :D

OP
OP
Jędrek K
Bardzo dziękuję za miłe słowa!
Cieszę się , że wam się podoba!
Skidera kupiłem tak naprawdę od kolegi z forum , jako gotowca, uważam, że jest fajny.
Ta diorama to tak naprawdę 1/4 tej części makiety, czyli starego kamieniołomu.
Potem już tylko 20 podobnych kawałków. :eek:
Kilka opisywałem w tym wątku, także realistycznie jeszcze ze 2 lata...
Na razie muszę jutro doprodukować drzew.
Gdyby komuś się przydało, uważam , że fajnie wychodzą drzewa z korzeni. W wiaderku zostaje potem masa resztek, które niepotrzebnie wyrzucałem, bo z rdzawym igliwiem i posypką gąbkową dobrze imitują poszycie lasu i to tanio.
Odpady korzeni fajnie sprawdzają się też po obsianiu trawą elektrosatyczną przy produkcji drzewek, ale tu każdy ma swoje preferencje. Jedni lubią, a mnie doprowadzają do szału drzewka kręcone z drutu...
Łatwo robi się też kępy wierzby. Wystarczy trochę gąbki do naczyń, albo siateczki , trawka 10mm, elektrosadzarka i posypka np.Heki, albo Polak.
Ogólnie to przeszedłem na naturalne materiały. Posypki i kamyki to przesiany żwir z pierwowzoru kamieniołomu. Udało się nawet zrobić frakcję, która posłuży jako szuter na makiecie, a cena nieporównywalna do firmowych.
Przepraszam, że pisze o takich banałach.
Pozdrawiam!

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169