• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Możesz także na styrodur dać szpachlę elastyczną do drewna. Też dobrze się trzyma i nie kruszy się. Elastyczność szpachli pozwala na niewielkie uginanie się bez pękania i kruszenia.
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję za pomoc!
Podoba mi się ta masa!
Zresztą firma Semin (jeśli to jest tej firmy , na co wskazują barwy i człon nazwy) robi jedne z najlepszych gładzi na rynku.
Mam tylko drobne pytanie. Czy po wyschnięciu daje się obrabiać np. papierem ściernym, czy jest na tyle elastyczna, że "ciągnie się " jak niektóre wypełniacze akrylowe?
Pozdrawiam!
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Tak, jest to produkt firmy Semin.
Można go obrabiać papierem ściernym i jest elastyczny, ale na rozciąganie go nie testowałem. Tam gdzie go stosowałem jeszcze nigdy nie popękał.
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dzięki!
U nas w Leroyu chwilowy brak.
Kupiłem coś innego do spoinowania płyt.
Dam znać po zastosowaniu. Powinien być wytrzymały. Liczę, ze jeśli daje spoinę bez siatki, nie powinien pękać, ale jak będzie faktycznie?..
Jest zresztą jest kilka produktów tego typu zbrojonych włóknem szklanym, które niestety wyraźnie je widać i może być kłopot z uzyskaniem gładkiej powierzchni , zwłaszcza po papierze ściernym.
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Ja rzeźbę terenu robię za pomocą bandaża z gipsem – taki do złamanych kończyn.
Fakturę terenu wstępnie uzyskuje z siatki ( drobne oczka ) przymocowanej do pionowych płyt.
Na siatkę nakładam bandaż – kilka warstw. Bandaż można kupić w aptece lub w zakładach wykonujących protezy.
Pozdrawiam
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Witam
Ja rzeźbę terenu robię za pomocą bandaża z gipsem – taki do złamanych kończyn.
Fakturę terenu wstępnie uzyskuje z siatki ( drobne oczka ) przymocowanej do pionowych płyt.
Na siatkę nakładam bandaż – kilka warstw. Bandaż można kupić w aptece lub w zakładach wykonujących protezy.
Pozdrawiam
I teraz niespodzianka. Ja też stosuję bandaż, pokrywam elastyczną masą akrylową, coś jak ten specyfik Marka, nic się z tym nie dzieje, nie kruszy się i nie rozwarstwia, a jezdzę z modułami między domem, pracownią i imprezami. Kilka warstw daje mocną skorupę, ale na ostatnich warsztatach w klubie NzP był pan Leszek, który odradza stosowanie gipsu, podobno nie przetrwa próby czasu... zobaczymy.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję za miłe słowa!
Mi też podoba się 2 ujęcie, te inne są trochę plastikowe.
Budynek będzie jeszcze trochę przypudrowany, ale raczej jako całość, po zamontowaniu w terenie.
Pozdrawiam!
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Cieszę się, że rudera się spodobała!
Teraz prace ręczne z kamieniołomem.
Kilka lat temu na forum ktoś pokazywał przyczółki kamiennego mostu wydłubane ze styroduru.
Rzeczywiście to fajny materiał i spróbuję również w nim porzeźbić.
Niestety trochę "mechaci się". Potem zaszpachluję go masą do spoinowania płyt. Jeszcze nie wiem czy czystą i zasypię szczeliny piaskem, czy od razu zmieszam z piaskiem i przetrę pędzlem, a może całkiem inaczej?
Poeksperymentujemy.
Hasło na dzisiaj: Jeśli wk....a Cię kwarantanna , zamknij się w pokoju i podłub sobie!
DSC01685zz.jpg DSC01683zz.jpg DSC01686zz.jpg
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Prace posuwają się niezmiernie powoli. Szczęście w nieszczęściu, druga fala epidemii zwiększyła ilość wolnego czasu i coś się dłubie...
Chcę podziękować serdecznie kolegom, za koncepcje wykonania skał. Mistrz Daniel utwierdził mnie w słusznej drodze styroduru oraz przekazał technologię wykonania wody, za co jestem mu bardzo wdzięczny! Efekt pewnie nie będzie doskonały, ale przynajmniej wiem, że metoda właściwa. W ogóle dziękuję kolegom z różnych dziedzin, którzy ostatnio dużo mi podpowiadają!(y)
DSC02445z.jpg
DSC02446z.jpg
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Długo zastanawialiśmy się na temat szpachli.
W końcu wygrała taka, którą znam z dzieciństwa. Wikol i pył drzewny. Zobaczymy, jak będzie przy obrabianiu. Jakaś forma gipsu mogłaby chyba jednak odpryskiwać.
DSC02449z.jpg

Na zdjęciu nawet kolor niechcący wyszedł właściwy, czyli piaskowy...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki