1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika Jędrek K, 8 Grudnia 2013.

1. viator

viator Aktywny użytkownik

Rewelacja, ta rdza na kanale wentylacyjnym i światła stopu na rozładowywanej naczepie!

• Doceniam Doceniam x 1

2. Jędrek K

Jędrek K Znany użytkownik

Dziękuję, że zauważyłeś rdzę. Zdrapywanie białej farby i robienie zacieków zajęło mi 2 dni.:)
    Tymczasem nieco ostrzejsze zdjęcie z nocnej zmiany.:D DSCF0309.JPG
    A jednak znów nic nie widać. Robienie zdjęć pod światło to średni pomysł.

• Super! Super! x 6
  3. Jędrek K

Chyba dobrnąłem do punktu, gdzie jestem zielony, czyli mocowania torów i lutowania kabli.
    Próbuję coś znaleźć na forum , ale chyba słabo szukam... Jest taki link http://forum.modelarstwo.info/threads/na-skróty.5771/#post-80273, ale jakoś nic się nie otwiera...
    Przepraszam za lenistwo, ale może ktoś przypadkiem skieruje mnie na właściwe tory...
    Z ciekawostek- wczoraj skasowałem niechcący katalog ze zdjęciami, projektami kalek i wszystkim, co dotyczy makiety...(n)

4. walter_r

walter_r Jasnowidz roku Donator forum

5. Jędrek K

Właśnie patrzyłem przed chwilą, ale zaczynałem od początku, kiedy żona kazała Ci dokończyć moduły i opuścić garaż.:) Czas leci...

6. walter_r

Hahaha :) no było tak kiedyś :D:D

7. Jędrek K

Dzięki, znalazłem!
    Faktycznie dokładnie pokazujesz, jak robić dziurki pod kable . Właśnie, jaka powinna być ich średnica? Czy takie 0,5mm2 ze skrętki komputerowej lub kabla telefonicznego przejdą?
    Jeśli trzeba, może wygrzebię gdzieś 0,75mm2.
    Przeglądałem różne opcje mocowania szyn na końcach modułów. Stosować jakieś druty czy wkręty, czy dać sobie spokój? (Moje moduły nie będą raczej nigdzie jeździły, tylko skręcę je w całość na torcie).
    A tak w ogóle Walter, to pozdrawiam Ciebie i całą rodzinkę, ale to już temat raczej na PW.:)

8. walter_r

Myślę że te kabelki co mówisz będą ok a skoro nie będziesz z modułami jeździł na imprezy to dobry klej wystarczy :) spiłuj tylko trochę tory żeby po skręceniu był delikatny luz miedzy szynami na osobnych modułach.

:D Napisze Ci na PW potem co u nas nowego. Pozmieniało się :)

Załączniki:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Wielkość pliku:
      99,6 KB
      Wyświetlenia:
      29
  9. Jędrek K

:):):):):)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y):gwizd::gwizd::gwizd::gwizd::gwizd:
    Śliczna Ela!!!

10. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Z tego co pamiętam, to kable powinny być takie: magistrala główna zasilania to 1,5mm2, a podłączenia do torów 0,5mm2 lub 0,75mm2

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  11. Jędrek K

Dziękuję!
    Coraz bardziej widzę, że jesteś nie tylko samochodziarzem, ale też "kolejarzem"!:)

12. walter_r

Tak jest wg normy PMM H0. Na małą makietę/tort wystarczą takie jak Jędrek napisał.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  13. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Tak próbuję sobie przypomnieć stare dzieje, gdzie miałem trochę taboru i torów. Była to świetna zabawa, co prawda na dywanie, ale zawsze. Teraz chodzi mi po głowie zrobienie jakiegoś tortu, albo modułów. Ale to za jakiś czas. :)

• Optymistyczny Optymistyczny x 1
  14. Jędrek K

Dzięki! Pewnie zepnę kiedyś moje skrzynki według normy.:)
    Czekam Maćku z niecierpliwością!(y)

15. Jędrek K

Wiosna na torach.
    Tylko nie mówcie, że trawa za zielona. Jeszcze dużo przed nami! DSCF0467.JPG DSCF0468.JPG DSCF0470.JPG

Załączniki:

• Super! Super! x 4
    • Doceniam Doceniam x 2
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  16. Arcyk

Arcyk Aktywny użytkownik

Bardzo ładne błotko. Podzielisz się krótko jak zrobiłeś? :)

17. Jędrek K

Torami dzielę się w patynowaniu, ale nie chcę tam już zaśmiecać wątku.
    Plac to mieszanka przetartej gliny z piaskiem dla szynszyli wysypana na zabarwione na brązowo mleko wikolowe.
    Potem rozjeżdżone koleiny i ziemisty pigment, a w kałużach zielony.
    Jutro trawa i krzaczki.
    Zrobiłem sobie kłopot, bo nie wiem, jak bez szczeliny połączyć się z sąsiednim segmentem...

18. Heniek_Star

Heniek_Star Znany użytkownik BGM

I wyszło wspaniale. Zarówno tor jaki i rozjeżdżony plac z najwyższej półki (y)

• Popieram Popieram x 3
    • Doceniam Doceniam x 1
  19. szifo30

szifo30 Znany użytkownik

Za jakiś czas na forum nastąpi plagiat :) .Sam już dłuższy czas zabieram się za budowę podobnej dioramki i już wiem jak będzie wyglądała ;):):).

• Super! Super! x 1
  20. Jędrek K

:devil:
    I potem moja przestanie mi się podobać!..

• Śmieszny Śmieszny x 1

Udostępnij