• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy - Brodagaz

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Skoro są do .....to je wypie....l bo masz takie uprawnienia
Niestety Heniu, nie mam takich uprawnień w dziale kolejkowym. Ja mogę tylko działać na części samochodowej. I nie obrażaj się, bo Twoje zdjęcia i to zrobione przez Ciebie, i wklejone z tej imprezy w części kolejowej są w większości nieostre. :(
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Nie obrażam się, bo robiłem telefonem i to dla siebie glównie scenki, które mnie interesowały. A, skoro Marcin nalegał aby je pokazać to wrzuciłem i tyle.
No ale nie odniosłeś się do mojego pytania o wytłumaczenie różnicy jakości tych samych zdjęć.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
No i wreszcie ostre zdjęcia i jest co pooglądać. Niestety Henia zdjęcia wrzucone na części kolejowej są jedynie do... :(
Oj tam oj tam. Czy to forum fotograficzne, że tak się tu marudzi?
Jesli mogę wtrącić swoje trzy grosze...
Aby uniknąć problemu warto strzelać ze statywu na bardzo długim czasie. Powiekszy się głębia ostrości i unikniemy sytuacji gdy klamka auta bedzie ostra a koło już nie. Poza tym gapie się rozmyją i zrobią fajne neutralne tło.
Inna sprawa, że sama idea tych modułów i całego ustawienia z punktu widzenia wystawienniczego jest porażką. Jesli jest to wystawa a nie spotkanie miłośników kolei dla radości z jazd, to powinien tam być wystawiennik.
Gdyby był wystawiennik, byłoby lepsze światło a co za tym idzie lepsze zdjęcia. Lepsze tj. Realistyczne bo do tego się dąży. A nie makietowe w stylu makro.
Mam trochę teoretycznej i praktycznej wiedzy o organizacji wystaw. Jeśli ktoś bedzie zainteresowany, chetnie rozwinę temat.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Oj tam oj tam. Czy to forum fotograficzne, że tak się tu marudzi?
Jesli mogę wtrącić swoje trzy grosze...
Aby uniknąć problemu warto strzelać ze statywu na bardzo długim czasie. Powiekszy się głębia ostrości i unikniemy sytuacji gdy klamka auta bedzie ostra a koło już nie. Poza tym gapie się rozmyją i zrobią fajne neutralne tło.
Inna sprawa, że sama idea tych modułów i całego ustawienia z punktu widzenia wystawienniczego jest porażką. Jesli jest to wystawa a nie spotkanie miłośników kolei dla radości z jazd, to powinien tam być wystawiennik.
Gdyby był wystawiennik, byłoby lepsze światło a co za tym idzie lepsze zdjęcia. Lepsze tj. Realistyczne bo do tego się dąży. A nie makietowe w stylu makro.
Mam trochę teoretycznej i praktycznej wiedzy o organizacji wystaw. Jeśli ktoś bedzie zainteresowany, chetnie rozwinę temat.

Proponuje nowy temat założyć w celu szkoleniowym co i jak na wystawie :) Na pewno są ludzie którzy skorzystają :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki