• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy - Brodagaz

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Świetny moduł, budynek idealnie pasuje do tej sceneri, złomki równiez, podoba mi sie, samochody ładnie utyrane, jedynie można by jeszcze pokusić się aby szczeliny miedzy płytami na ziemi czyms zasypac i ew. gdzie niegdzie jakąś kępke trawy dac :)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Podoba mi się, ale jeśli można się przyczepić ociupinkę to po pierwsze same przejścia chyba są za wąskie (wg rozporządzenia minimum to cztery metry), po drugie dwa chyba są niepotrzebne bo właściwie prowadzą donikąd.
I chyba możnaby wypełnić szczeliny między płytami, strasznie straszą :)
(@Abarth mnie ubiegł...)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
Kawał dobrej roboty widzę(y) Ten płot koło Iveco to karton? Gdzie go kupiłeś?
Proszę
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/kolejki/1/87/plyty-drogowe-5-szt-ho

Ładnie Ci wyszła ta baza. Czy z boku (patrząc od góry - po lewej stronie) wzdłuż ogrodzenia znajduje się jakaś droga, czy mi się wydaje?
Tak to droga :)
Podoba mi się, ale jeśli można się przyczepić ociupinkę to po pierwsze same przejścia chyba są za wąskie (wg rozporządzenia minimum to cztery metry), po drugie dwa chyba są niepotrzebne bo właściwie prowadzą donikąd.
I chyba możnaby wypełnić szczeliny między płytami, strasznie straszą :)
(@Abarth mnie ubiegł...)
Co do przejść to są niemieckie z gotowca od Fallera , też mi tam nie pasują ale to koncepcja Gersona :)
Szpary między płytami trzeba będzie uzupełnić :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Wiem ze tutaj na forum taka moda i styl życia, ale chociaz tutaj nie kłóćcie się o jakieś milimetry... Ja bym je zostawił, nie są złe a kto tam potem bedzie na to patrzył i porownywał????
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
To nie jest kwestia milimetrów, są z grubsza dwa razy za wąskie. To się czuje od razu patrząc na zdjęcie, podparłem się przepisami ale to nie ma znaczenia.
Tak przy okazji...pamiętam ze szczenięcych lat przejścia wytyczone tylko dwiema liniami. W sumie to ciekawe jakie kwity to regulowały...
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
To nie jest kwestia milimetrów, są z grubsza dwa razy za wąskie. To się czuje od razu patrząc na zdjęcie, podparłem się przepisami ale to nie ma znaczenia.
Tak przy okazji...pamiętam ze szczenięcych lat przejścia wytyczone tylko dwiema liniami. W sumie to ciekawe jakie kwity to regulowały...
Dwa razy za waskie to troche przesadziles ;) Moze zalezy tez od miasta ale u mnie w mieście sa podobne przejscia, zobacz fotki :)
1.jpg
2.jpg
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre.
Zastosowałem "gotowca" z Fallera (kalkomania Faller 180536).

...Co do pasów to chyba jest jakaś norma która mówi co i jak.
Wielkość znaków, ich rozmieszczenie itd. reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Do znaków poziomych odnosi się załącznik nr 2.
Fragment dotyczący przejść dla pieszych:

Schowek01.jpg



Schowek02.jpg

Czyli minimalny wymiar jednego pasa w skali h0 to 46mm x 6mm.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki