• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy - Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#1
Witam zrobiłem kilka podstawek pod modele.
Dziś zacznę od najnowszej.
Wiem że ludziki lepiej wyglądają bez podstawek, ale na tą chwilę żadne akcesoria nie są przyklejone na stałe, bo lubię zmieniać koncepcję.

















c.d.n.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#2
Fajny klimat budowalny (y)
Poszukaj cieńkiego przewodu, żeby dorobić kabel zassilający pilarkę stołową, takie lekko pozwijany i leżący na ziemi będzie smaczkiem :) a co za tym idzie, sprzedała by się szafka elektryczna lub słub z taką szafką, żeby pozna było podpiąć się do "siły" :) (tak się popularnie mówi na zasilanie 380V).

Jak chcesz ustawiać figurki bez podstawek, to możne przyklejać na kroplach maskolu, który służy do maskowania elementów przed malowaniem i z cieczy zamienia się w taką cieńką gumową powierzchnię i świetnie nadaje isę nie tylko do mocowania figurek - na mojej dioramce własnie na maskolu były uswatione wszystkie figurki tylko na czas robienia sesji fotograficznej.

Działaj dalej, czekam cierpliwie na efekty :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#5
Całościowy projekt świetny. Ale jak dla mnie to trochę za czysta ta budowa. Brak właśnie rozsypanego piasku, cementu. No i ciężarówka taka trochę za czysta. Chyba, że to budowa w Japonii, bo tam takie czyste wywrotki jeżdżą po budowach :D.
A tak w ogóle to podoba się i czekam na fotki po przeróbkach. (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#7
Wiem i nie dziwię Ci się. Ja też mam większość takich, których nie zamierzam brudzić. Czasem stan kolekcjonerski wygląda lepiej niż zwaloryzowany. (y)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#8
Dziękuję za dobre rady, przyznam się że, z tym kawałkiem budynku to poszedłem na łatwiznę i wyszło jak wyszło natomiast proszę by już nikt nie pisał o tym piasku bo on tam tylko leży :D :D a w zasadzie już go nie ma.:(
Dziś jeszcze dwie małe podstawki do modeli bardziej off-rodowych.













a do podstawki z Cadillaciem dodałem wyschnięty krzak.


c.d.n.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#9
Ta druga of-roadowa dużo lepsza. Fajnie wygląda mocno zagłębiona droga w stosunku do pozostałego terenu, a i woda w koleinach wygląda super. A krzak do mnie jakoś nie przemawia, chyba za grube konary jak na krzak. Ale może mi się tylko wydaje?
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#10
To nie krzak, to jakieś uschłe drzwo :) ale tego nieboszczyka byś poprawił, a konkretnie ten sznur, którym go związali, już Ci o tym pisałem :)
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#13
Popracuj trochę nad betoniarką,bo jakaś nie tego;),podjazd z desek też popraw,bo jakoś nie logicznie on wygląda (rozstaw kół taczek,a prowadzący je musi chyba robić niezłe szpagaty),przewód dognij do ziemi od tej maszyny do ciecia desek,sporo też się namęczyłem czym to jest napędzane ,ale dałem sobie z tym pokój ,no i te wory,powiedzmy z cementem,są takie ogromne i nie "polskie", nie chciał bym w realu takiego targać do betoniarki :confused:. To tyle do czego by sie doczepił "inspektor budowy".Powodzenia :)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#14
Panowie nigdzie nie napisałem że, jest to polska budowa sugerujecie się Jelczem.:)
Desek więcej na razie nie mam podjazdu nie poprawie.:(
Maszyna do cięcia desek zwana krajzegą ma pod spodem imitację silnika tak jak w 1:1, kabel rzeczywiście za bardzo odstaję.
Wory na cement są jakie są innych nie miałem.:(
Zamiarem budowy podstawki jest pokazywanie modeli samochodów i maszyn budowlanych cała reszta to tylko otoczka.
Modelarze kolejowi inaczej podchodzą do dioram samochodziarze inaczej.
Nie mniej jednak dziękuję za cenne rady.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#15
Zamiarem budowy podstawki jest pokazywanie modeli samochodów i maszyn budowlanych cała reszta to tylko otoczka.
Modelarze kolejowi inaczej podchodzą do dioram samochodziarze inaczej.
Wszystko jest OK,masz rację ,ci kolejowi (czyli ja),mamy świra na punkcie drobiazgów,nie którzy nawet wielkiego
,dlatego nie traktuj moich uwag dosłownie
Prezentacja modeli i maszyn w otoczeniu budowy,pomysłowy.(y)
Sorki że tak tu gmatwam,ale pokaże wam fotkę STARA GBM-a w akcji,moją ulubioną. Pozdrawiam
DSC01865.JPG
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#16
Bardzo fajna fota tylko zmienił bym kilka rzeczy.:)
Ziemia wygląda jak stary bochenek chleba, ale całość jest bardzo fajna.:)
I tak właśnie jest z diorami efekty całości psują detale które jednym się podobają a innym nie.:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#17
Generalnie diorama pożaru jest całkiem fajna, tylko wizerunek psuje jeden detal - tło. Nijak nie pasuje do dioramy. ;)
 

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Pożar super wygląa jak prawdziwy! Na mojej dioramce nie udało się takiego wspaniałego efektu uzyskać:( A co do diaoramy Brodagaza budowlanej to też jest ładnei odwzorowana i pasuje do tła.


PS. Czy można więcej fotek tego stara:p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki