1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Dioramy - Brodagaz

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika Brodagaz, 25 Sierpnia 2012.

1. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Trochę dziś podgoniłem z modułem miejskim :) , nocne fotki :)
    IMG_20171030_235943.jpg IMG_20171030_235958.jpg IMG_20171031_000009.jpg IMG_20171031_000036.jpg IMG_20171031_000051.jpg IMG_20171031_000058.jpg IMG_20171031_000112.jpg IMG_20171031_000118.jpg IMG_20171031_000124.jpg IMG_20171031_000135.jpg IMG_20171031_000140.jpg IMG_20171031_000211.jpg IMG_20171031_000230.jpg IMG_20171031_000243.jpg

• Super! Super! x 16
    • Kocham to! Kocham to! x 2

2. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

To Iveco nieźle utyrane pracą, widać muszę swoje dwa dokończyć.:D

• Doceniam Doceniam x 1
  3. Railways

Railways Znany użytkownik

Kawał dobrej roboty widzę(y) Ten płot koło Iveco to karton? Gdzie go kupiłeś?

• Doceniam Doceniam x 1
  4. grzes_rr

grzes_rr Aktywny użytkownik

Świetna robota jest czego pozazdrościć (y)

• Doceniam Doceniam x 1
  5. Gerson

Gerson Znany użytkownik

Ładnie Ci wyszła ta baza. Czy z boku (patrząc od góry - po lewej stronie) wzdłuż ogrodzenia znajduje się jakaś droga, czy mi się wydaje?

• Doceniam Doceniam x 1
  6. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Pięknie wychodzi Ci to miasto. Podoba mi się. (y) Tak trzymaj (y)

• Doceniam Doceniam x 1
  7. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Świetny moduł, budynek idealnie pasuje do tej sceneri, złomki równiez, podoba mi sie, samochody ładnie utyrane, jedynie można by jeszcze pokusić się aby szczeliny miedzy płytami na ziemi czyms zasypac i ew. gdzie niegdzie jakąś kępke trawy dac :)

• Doceniam Doceniam x 1
  8. hugwa

hugwa Znany użytkownik

Podoba mi się, ale jeśli można się przyczepić ociupinkę to po pierwsze same przejścia chyba są za wąskie (wg rozporządzenia minimum to cztery metry), po drugie dwa chyba są niepotrzebne bo właściwie prowadzą donikąd.
    I chyba możnaby wypełnić szczeliny między płytami, strasznie straszą :)
    (@Abarth mnie ubiegł...)

• Doceniam Doceniam x 1
  9. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Zajefaajne te scenki tworzysz(y) Złomki i cały ten zardzewiały zakątek są świetne(y)

• Doceniam Doceniam x 1
  10. Brodagaz

Proszę
    https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/kolejki/1/87/plyty-drogowe-5-szt-ho

Tak to droga :)
    Co do przejść to są niemieckie z gotowca od Fallera , też mi tam nie pasują ale to koncepcja Gersona :)
    Szpary między płytami trzeba będzie uzupełnić :)

11. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Przejścia przez jezdnię zawsze można poszerzyć domalowując brakującą część pasów. Ale... wola ludu... ;)

12. Brodagaz

]

Osobiście to bym je zlikwidował :)

13. Gerson

Gerson Znany użytkownik

Patrząc na te zdjęcia, to też mi się nie podobają :D. Przemyślę temat, albo zostaną poszerzone, albo zlikwidowane :D.

• Doceniam Doceniam x 1
  14. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Wiem ze tutaj na forum taka moda i styl życia, ale chociaz tutaj nie kłóćcie się o jakieś milimetry... Ja bym je zostawił, nie są złe a kto tam potem bedzie na to patrzył i porownywał????

• Popieram Popieram x 1
  15. hugwa

hugwa Znany użytkownik

To nie jest kwestia milimetrów, są z grubsza dwa razy za wąskie. To się czuje od razu patrząc na zdjęcie, podparłem się przepisami ale to nie ma znaczenia.
    Tak przy okazji...pamiętam ze szczenięcych lat przejścia wytyczone tylko dwiema liniami. W sumie to ciekawe jakie kwity to regulowały...

16. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Dwa razy za waskie to troche przesadziles ;) Moze zalezy tez od miasta ale u mnie w mieście sa podobne przejscia, zobacz fotki :)
    1.jpg 2.jpg

17. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Dioramka fajnie się prezentuje !!! Na złomowisku przydał by się zbieracz z wózkiem ze złomem.
    Co do pasów to chyba jest jakaś norma która mówi co i jak.

• Doceniam Doceniam x 1
  18. Gerson

Gerson Znany użytkownik

Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre.
    Zastosowałem "gotowca" z Fallera (kalkomania Faller 180536).

Wielkość znaków, ich rozmieszczenie itd. reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Do znaków poziomych odnosi się załącznik nr 2.
    Fragment dotyczący przejść dla pieszych:

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg
    Czyli minimalny wymiar jednego pasa w skali h0 to 46mm x 6mm.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 2
  19. Railways

Railways Znany użytkownik

Amatorzy tanich win mogli by stać za płotem z psem albo bez:D

• Doceniam Doceniam x 1
  20. Foto998

Foto998 Aktywny użytkownik

Złomowisko wyszło z mega klimatem! Gdzieś na boku zdali by się jacyś faceci od szemranych interesów ;)

• Doceniam Doceniam x 1

Udostępnij