• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#81
Pięknie. Co autor pola, miał na myśli? Powiadają, że w necie jest wszystko.
Dzięki za komentarz

Problem polega na tym że na dobrą sprawę to autor tej dioramy typowego pola na wsi nie widział na żywo. Na tym małym skrawku zmieścił to o czym słyszał i chciał przedstawić. Kalafiory (a już na pewno nie takiej kolosalnej wielkości) też nie dojrzewają też w czasie orki. Pewne niedociągnięcia proszę mu wybaczyć.

Ja tutaj jestem pod wrażeniem techniki młodego i jaką ma pewną i precyzyjną rękę pomimo że ma dopiero 7 lat. Ja już to kiedyś pisałem że w tym wieku to najwyżej wieże z klocków budowałem.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#82
Ja tutaj jestem pod wrażeniem techniki młodego i jaką ma pewną i precyzyjną rękę pomimo że ma dopiero 7 lat. Ja już to kiedyś pisałem że w tym wieku to najwyżej wieże z klocków budowałem.
Zgoda. Jak powiadają "czym skorupka za młodu nasiąknie .... "
Drugie wyjdzie dużo lepiej.
Powodzenia.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#83
Ja w wieku 7 lat skleiłem Łosia. Pominąłem kilka nieistotnych detali jak koła czy wnetrze... Pomalwałem plakatowką, kalkomanią ową plakatówkę rozmazałem. Potem zrobiłem mu w tyle otwór i wsypałem zawartość kilku "korków" obranych z papieru. Kolega przygotował ląt i puściliśmy go w lot nurkowy z 7 piętra przez balkon. Spadł sąsiadom 2 pietra niżej na suszące się pranie i dopiero wtedy eksplodował. Sprawców nigdy nie odnaleziono ale pietra mieliśmy.
Tak więc masz normalniejszego syna ;) ciesz się. Robotę wykonał świetną.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#86
Kolejna mała dioramka, tym razem do prezentacji ciężkiego sprzętu budowlanego. Pomysł był taki żeby ukształtownie terenu zasłaniało tył i jeden bok dioramy i było całkowitym tłem do robienia zdjęć. Wydawało mi się że wyrobisko lub głęboki wykop z kawałkiem zjazdu będzie idealnie spełniał tę rolę.

Większość moich dioram ma wymiary dopasowane do zamykanych plastikowych pojemników. Taki mój własny standard ułatwiający przechowywanie, transport i zabezpieczający przed kurzem. Tak będzie i tym razem.

DSC_7806.JPG


Zacząłem od przygotowania i wstępnego ukształtowania terenu.

DSC_7700.JPG
DSC_7709.JPG


Do rzeźbienia używałem zwykłej lutownicy transformatorowej z założoną pętlą z drutu miedzianego zamiast zwykłego grota.

DSC_7711.JPG


Pierwszy raz używam styropianu jako materiału. W obawie, że może być problem z odklejaniem się od niego masy imitujcej ziemię postanowiłem popryskać cały styropian podkładówką samochodową. Podkład wżarł się delikatnie w styropian, który dzięki temu zrobił się trochę lepki.

Kolejny etap to masa cementowo-klejowa

DSC_7712.JPG

DSC_7714.JPG


Kolejna warstwa to przesiana przez drobne sitko jasna ziemia. Niestety na tym etapie wygląda to na krajobraz księżycowy. Teren pod trawę pomalowałem czarną farbą.

DSC_7778.JPG


Cały obszar pod wyrobisko pomalowałem farbą imitującą cement z Woodland Scenics a następnie jeszcze raz przysypałem ziemią plus jasny suchy pigment.

DSC_7786.JPG


Jeszcze więcej pigmentu...

DSC_7789.JPG

Poniżej zasiana na świeżo trawa elektrostatyczna. Teraz czeka mnie tylko poprawa drogi, dodanie jakichś krzaczków powyżej urwiska i może poekperymentuję z kałużami na drodze.

DSC_7791.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#88
Roślinność na skarpie ograniczona jest przez wysokość pojemnika, do którego gotowa diorama ma się zmieścić. Jedyne co mogę posadzić, to niezbyt wysokie krzaki.

DSC_7800.JPG

Mokra droga z kałużami o której wspominałem w poprzednim poście, nie zgrywała mi się zbytnio z tym wyrobiskiem. Nawierzchnia pozostała sucha i jedynie zmieniłem ją nieco, przyklejając przesianą ziemię bez dodawania jakichkolwiek pigmentów.

Takie małe zbliżenie skraju skarpy
DSC_7821.JPG
DSC_7862.JPG

A cała diorama w świetle dziennym wygląda tak:
DSC_7816.JPG


Na zakończenie dwa zdjęcia z moim ciężkim sprzętem dla którego ta dioramka powstała.

DSC_7852.JPG
DSC_7860.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#91
A na mnie super wrażenie zrobiły te odkryte korzenie.
Dzięki. Zawsze staram się na dioramie umieścić jakiś charakterystyczny detal który zwraca uwagę i zakłóca porządek . Wcześniej to były: pogięte metalowe drzwi, zardzewiała brama, zniszczona siatka ogrodzeniowa i plakat cyrkowy z zagiętym rogiem.
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#92
Dzięki. Zawsze staram się na dioramie umieścić jakiś charakterystyczny detal który zwraca uwagę i zakłuca porządek . Wcześniej to były: pogięte metalowe drzwi, zardzewiała brama, zniszczona siatka ogrodzeniowa i plakat cyrkowy z zagiętym rogiem.
Takie drobiazgi często robią klimat. Takie podmyte korzenie widzę po raz drugi chyba na dioramie. A ta Twoja diorama cała jest super. Ja podobny temat będę miał na module kolejowym w skali 1:220 ale jeszcze sporo pracy zanim będzie to gotowe...
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#93
Minęło prawie 2 lata od czasu zrobienia ostatniej dioramy. W tej chwili jestem na etapie składania kilku wózków widłowych i zaistniała potrzeba budowy jakiegoś magazynu do ich prezentacji.
Magazyn projektu Grześka @Astro i powstaje dzięki jego uprzejmości. Nie udało mi się zdobyć odpowiedniej tektury piwnej, więc do budowy użyty jest nieco cieńszy ale za to twardszy rodzaj kartonu.

IMG_4579.JPG


Przecież nic nie może być idealne. Nie przypominam sobie żadnego magazynu GS lub PSS który byłby perfekcyjny więc trochę odpadającego tynku nie zaszkodzi.

IMG_4590.JPG
IMG_4593.JPG


Ściany niech też będą pomalowane "ławkowcem" a nie jakimś tam aerografem.

IMG_4594.JPG


Drewniane elementy dachu.

IMG_4602.JPG


Kolejnym elementem który musi być w takim magazynie to lamperia

IMG_4611.JPG
IMG_4613.JPG


Jeszcze futryny które powinny zamaskować zbyt cienkie ściany.

IMG_4615.JPG


I na chwilę obecną magazyn wygląda tak:

IMG_4616.JPG
IMG_4617.JPG
IMG_4618.JPG
IMG_4619.JPG
IMG_4620.JPG
IMG_4621.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#94
Adaś, pięknie to wygląda. Ubytki na ścianach, brud, pajęczyny... kabel wprawdzie grubaśny, ale poza tym pierwsza klasa. Jedno mnie tylko zastanawia... mianowicie, czy ten włącznik zadziała? :D
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#95
Adaś, pięknie to wygląda. Ubytki na ścianach, brud, pajęczyny... kabel wprawdzie grubaśny, ale poza tym pierwsza klasa. Jedno mnie tylko zastanawia... mianowicie, czy ten włącznik zadziała? :D
Tak, zgadzam się że przewód jest trochę gruby. W zasadzie to użyłem go z premedytacją. To był najcieńszy czarny kabelek jaki mam a nie chciało mi się przemalowywać cieńszego. To tylko taki bajerek, bo i tak ani ten wyłącznik, ani przewody raczej nie będą widoczne na zdjęciach przyszłych modeli.

Wyłącznik to wystrugana atrapa ale nad prawym oświetleniem to się nawet zastanawiałem. Myślałem żeby zrobić dwie lampy na diodach 603 nad drzwiami albo wiszące na krokwiach. Nie wiem tylko czy to ma sens? Ja i tak zawsze fotografuję w dziennym świetle a sam magazyn ma być tylko drugim planem?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#96
Adam, szczerze mówiąc gdy coś zaplanuję, to potem okazuje się, że całkiem zmieniam plany i żałuję, że czegoś nie zrobiłem inaczej. Skąd wiesz, czy nie zechcesz pokazać swoich widlaków wieczorkiem, we wnętrzu przeładowujących palety? Tak tylko podpowiadam. Zamontowanie diody to 10 minut... ;)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#97
@Astro No i wiedziłem że tak będzie. To już nie pierwszy raz jak chcę iść na skróty ta Ty mnie Grzesiu podpuszczasz :). Masz rację, to może nadać klimatu zdjęciom. Widzę że maniana nie przedzie i oświetlenie musi być.
 

Podobne wątki