• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Z kluczem to nie wiem i nie byłbym taki pewien.

No to po rozmowie z Adamem @Adam66 naszło mnie i olśniło... Nie drut nawojowy, tylko drut z przewodu plecionki, takiego cienkiego, jak się używa do łączenia elementów w naszych miniaturkach RC.:cool:
No i chwila pracy, kawałek papieru, złota farba, jedna żyła z takiej plecionki troszkę kleju i mamy kłódkę...
Wybacz Adasiu, że w Twoim temacie, ale nie mogłem się powstrzymać. Jak zdecydujesz żeby usunąć, to usunę... :)

Zobacz załącznik 740627
Przedwczoraj zadeklarowałem się zdobić odpinaną kłódkę. No i oczywiście wczoraj przesiedziałem kilka godzin kombinując jak ugryźć ten temat. Testowałem różne materiały, powstało kilka kłódek i nawet jeżeli udało się zrobić taką która się zamykała, to po dwóch otwarciach zepsuła się.

E3424DBC-B889-4C0A-86DC-3C1AB4CA3C82.jpeg


Najlepszym materiałem na ucho okazała się powlekana linka stalowa 0,12mm a na korpus zwinięta blaszka mosiężna 0,05mm czyli materiały z jakich często się robi kłódki w 1:1
E5A73C1A-5BE2-47BD-9108-39E22FB608E7.jpeg


Może wyszła nieco większa niż Maćkowi, ale tak jak obiecałem można ją było wielokrotnie spinać i rozpinać. Napisałem w czasie przeszłym, bo chciałem jeszcze pochwalić się że ma od spodu szczelinę na kluczyk. Złapałem ją pęsetą i zanim zrobiłem zdjęcie to poszła w kosmos. Szukałem, przejechałem wszystko w koło odkurzaczem i kicha, nie znalazłem. Kilka godzin roboty na darmo.
ACBA8D07-B205-4A2F-AE4F-BE828C3C3C96.jpeg

493D933F-60BE-4CF9-B29E-25B33A6DD23F.jpeg
 

Załączniki

Podobne wątki