• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 Dioramy 1:35

OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#4
Dziękuję Panowie.
Platforma właśnie powstaje i z czasem będzie dołożona.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#5
Moja żona już Ci pisała o cegłach. Do dziś szukam swojego moherowego beretu, jak mi go zdjęcia na komórce zerwały:LOL:
Na dużych fotkach dużo lepiej widać elementy stolarki:love:
O Twoich predyspozycjach modelarskich nie powiem Ci nic ponadto co już ode mnie wiesz;)
3maj się Adam i nie daj się wirusom:)(y)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#7
Dioramka świetnie wykonana ale przydałaby się jakaś krótka spowiedź, czyli czy to od podstaw zrobione (pewnie tak) i jeśli tak to z czego, czy może z jakiegoś komercyjnego zestawu, czy figurki to gotowce czy rzeźbione własnoręcznie, skąd tory, czym malowane itp informacje bo samo oglądanie pięknie wykonanej dioramy na pewno wyzbudza zachwyt w ogladającym ale wydaje mi się, że na forum modelarskim to jednak za mało.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#8
Dioramka świetnie wykonana ale przydałaby się jakaś krótka spowiedź, czyli czy to od podstaw zrobione (pewnie tak) i jeśli tak to z czego, czy może z jakiegoś komercyjnego zestawu, czy figurki to gotowce czy rzeźbione własnoręcznie, skąd tory, czym malowane itp informacje bo samo oglądanie pięknie wykonanej dioramy na pewno wyzbudza zachwyt w ogladającym ale wydaje mi się, że na forum modelarskim to jednak za mało.
Bardzo słuszna uwaga , że warto napisać kilka słów o tym co i jak .
Pisałem już w innych wątkach co i jak wykonuje ,wprawdzie zazwyczaj dotyczyło to skali H0 ...aby nie przynudzać przejdę do rzeczy.
Diorama jest całkowicie fikcyjna taka swobodna wizja artystyczna .
Wymiary to 60 cm długości na 18 cm głębokości oraz 24 cm wysokości.
Obudowa wykonana jest z drewna z pleksi wsuwaną od frontu w frezowane prowadnice.
Dodatkowo oświetlone taśmą ledową od góry.
Materiały wykorzystane do stworzenia owej dioramy to drewno ,polistyren ,spienione pcv ,styrodur ,ziemia ,piasek ,trawki Nocha , Heki oraz Freon.
Chemia to farby artystyczne olejne Talensa ,akrylowe Majmeri ,modelarskie akrylowe Tamiya oraz Vallejo , kleje to klej do drewna "wikol" w normie D3 oraz cyjanoakrylowy.
Elementy gotowe lub częściowo zmodyfikowane to podkłady oraz szyny Dragona ze zmienionymi mocowaniami szyn do podkładów ,figurki to Tamiya przerobieni czołgiści , rower , kanistry oraz beczki również gotowce z zestawów militarnych , koło z samochodu ciężarowego Mercedes lub Opel.
Tłuczeń użyty do imitacji fragmentu torowiska grubsze ziarna przesianego piasku klejone "wodą wikolową" nastepnie malowane.
Nawierzchnia rampy imitująca bruk to mur kamienny Fallera w skali H0 , cegły grawerowane ręcznie w styrodurze drzwi ,bramy ,okno drewniana rampa to mieszanka spienionego pcv oraz polistyrenu ,klamka w drzwiach wykonana z drutu . Papa na dachu to standardowo papier ścierny o gradacji 2000 krokwie to docięte listewki dębowe . Jak wykonuje imitacje drewna pisałem kiedyś w moim temacie "Patynowanie co i jak"
Lampa nad bramą to dioda z wykonaną obudową oświetlenie okna to taśma led.
Co do malowania cegieł to już dłuższy temat , postaram się za jakiś czas pokazać krok po kroku .
W razie jakiś pytań odpowiem bardziej szczegółowo co i jak .
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#9
Dziękuję za tak dokładny opis.

A czy można prosić o zdjęcie jak prezentuje się razem z gablotką.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#11
Dziękuję za tak dokładny opis.

A czy można prosić o zdjęcie jak prezentuje się razem z gablotką.
Nie ma za co.
W gablotce wygląda tak :
IMG_20200525_200435.jpg
Cegły piękne, tylko po co rampa na rampie? Klimat na tej dioramie nie kojarzy mi się z PKP.
Dzięki, fakt że cegły są tu główną dominantą.
Rampa na rampie jest do załadunku samochodów z magazynu do którego jest doprowadzona bocznica. Widywałem takie ustrojstwa w zachodniej części naszego kontynentu.
I owszem nie kojarzy się z PKP ponieważ jak już wspominałem jest to diorama fikcyjna.
Stworzona wyłącznie dla ozdoby w pracowni.